• تاریخ: تیر ۲۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14199

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن نیازمند برنامه است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ظهر امروز در همایش بزرگداشت امامزادگان استان مرکزی اظهار داشت: حلقه وصل ما به خدا و اهل بیت شاخه‌های مختلفی از جمله علما، فقها، اندیشمندان، شعرا، حکما و هنرمندان دارد که یک نمونه از شاخه‌های بارز ه ...

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ظهر امروز در همایش بزرگداشت امامزادگان استان مرکزی اظهار داشت: حلقه وصل ما به خدا و اهل بیت شاخه‌های مختلفی از جمله علما، فقها، اندیشمندان، شعرا، حکما و هنرمندان دارد که یک نمونه از شاخه‌های بارز هم امامزادگان هستند که همچنین امامزادگان نشان دهنده این هستند که اهل بیت و امامان با توجه به گرفتاری‌هایی که داشتند مجبور به مهاجرت بودند که پس از مرگشان مردم از طریق پیدا کردن نشاننه‌هایی که همران آنها بوده متوجه شخصیت وی می‌شدند.

وی افزود: عشق به اهل بیت و خدا از شاخه‌هایی است که به عنوان اشعه‌های هدایت شناخته می‌شوند، نور خدا به برکت انبیا، اولیه، علما، صدیقان، ارباب علم و ادب و غیره در عالم منتشر و پخش می‌شود، اگر در مدت بیش از هزار سال پیش فداکاری‌ها شکل نمی‌گرفت، امروز چنین برکات و ثمراتی نبودیم و ما هم باید آثار و برکاتی را برای آیندگان ایجاد کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: ما میراث‌خوار نیستیم بلکه باید پاسدار میراث انبیا و گذشتگان باشیم، امامزادگان مظاهر میراث باعظمت هستند و باید قدرآنها را بدانیم و آنها را به آیندگان بسپاریم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: سازمان اوقاف مسئول تکریم امامزادگان است، امامزادگان کانون نور، رحت و برکت هستند و به عنوان سرمایه‌های بزرگ باوری و اعتقادی و چراغ راه باید آنها را حفاظت کرد و هر چه حلقه اتصال ما با اینها محکم‌تر شود در نتیجه اتصال ما اهل بیت هم افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به عفاف و حجاب، گفت: ماهی که در آن قرار داریم ماهی است که رضاخان در سال ۱۳۱۴ به مسجد گوهرشاد حمله کردند و مردم که در مسجد گوهرشاد بودند به خاطر حجاب قیام کرده بودند را به رگبار مسلسل بست و حتی برخی مجروحان را هم زنده زنده به گور کرد، البته علما هم تلاش بسیاری کردند که رضاخان همان دیو دژخیم دست از اقدامات خود بردارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: همچنین رضاخان جواب اقدامات ظالمانه و قادری‌های خود را دید و پس از گذشت حدود دو سال از بین رفت، در نتیجه باید گفت مسئله عفاف و حجاب یک ضرورت اسلامی است و اگر کسی به حجاب بی‌توجهی کند در نتیجه به یکی از ضرورت‌ها که در قرآن هم در ۱۲ آیه به آن اشاره شده بی توجهی کرده است.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: زمانی که خداوند دستور داد حضرت آدم و حوا به سمت بهشت حرکت کنند، آنها هم خود را با برگ درخت پوشاندند و نتوانستند بدون پوشش تحمل کنند، این در حالی است که آنها به یکدیگر محرم بوده و از یک جنس آفریده شده بودند.

وی اضافه کرد: حجاب برای زن ارزش محسوب می‌شود و نشان دهنده کیمیای باارزش بوده و همچنین حجاب مانع از فعالیت برای بانوان نیست بلکه بی غیرتی و بی بندوباری مانع رشد و توسعه می‌شود، حجاب به این منظور است که محیط اجتماعی، اجتماعی باقی بماند و همچنین سایر محیط‌ها هم استوار در جایگاه خودشان پایدار باشند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: تمام رسانه‌های فرهنگی و خانواده‌ها باید فرهنگ‌سازی لازم را انجام داده و دانشگاه‌ها و حوزه‌ها و دستگاه‌های اجرایی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و اصول آن را رعایت کنند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: عفاف و حجاب تنها به بانوان اختصاص ندارد، اما تعریف حجاب زن و مرد با یکدیگر متفاوت است زیرا حجاب حرمت است و بی حجابی بی هنری محسوب می‌شود.

وی با اشاره به کالای داخلی و اقتصاد مقاومتی، گفت: اگر ترامپ و آمریکایی هم ما را تحریم نمی‌کردند ما باز باید به مسئله اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی می‌کردیم زیرا ما باید در جهان مطرح باشیم تا بتوانیم در بازار جهانی حضور داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: علما از سال‌های گذشته مبارزه‌ای با نفوذ اجانب و استعمار داشتند و مقابله کردند، امروز هم مبارزه فرهنگی با نفوذ اجانب و تهاجم فرهنگی و مقابله با خطر اقتصادی و غیراقتصادی دشمن وجود دارد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: هیچ ملتی بدون کار و تلاش با تنبلی به موفقیت نمی‌رسد، این در حالی است که کار مایه عزت و شرف و سربلندی در هر ملت در دنیا و آخرت است.