• تاریخ: تیر ۳۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14204

خطبه های نماز جمعه اراک ۱۳۹۷/۰۴/۲۹

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار داشت: خدمتی که برای مردم انجام می‌شود باید برای رضا خدا بوده و ریاکاری در آن وجود نداشته باشد و همچنین نیت کار باید پاک و به منظور خودنمایی نباشد زیرا ری ...

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار داشت: خدمتی که برای مردم انجام می‌شود باید برای رضا خدا بوده و ریاکاری در آن وجود نداشته باشد و همچنین نیت کار باید پاک و به منظور خودنمایی نباشد زیرا ریا و خودنمایی در کارها در نظام اسلامی هرگز پذیرفته نیست.

وی افزود: تحریم‌ها تا زمانی بر اقتصاد کشور تاثیر نمی‌گذارد که مسئولان و مردم با اتحاد به منظور توسعه و عزت ایران تلاش کنند تا کشور بتواند با عزت و سربلندی راه پیشرفت را بپیماید.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: مسئولان باید با تکیه بر داشته‌های داخلی از واردات بی رویه کالا جلوگیری کرده و با تدبیر در صادرات زمینه ارز آوری و درآمدهای اقتصادی را برای کشور فراهم کنند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: مسئولان باید مدیریت صحیح بر منابع در حوزه آبی، طبیعی، انرژی به ویژه منابع ارزی کشور داشته باشند و اجازه ندهند منابع ارزی از جمله دلار و غیره تباه شود.

وی ادامه داد: باید از خروج بی‌رویه ارز به دنبال مسافرت‌های تفریحی به خارج از کشور جلوگیری شود و باید به این موضوع دقت کرد که دلارهای که در خارج از کشور برای سفرهای تفریحی و غیره استفاده می‌شوند همه منابع ارزی ما بوده و نباید این طور ضایع شود تا به دنبال این مصرف درست در آینده به کشورهای اروپایی برای تامین ارز نیاز نداشته باشیم.

امام جمعه اراک عنوان کرد: قرآن و اهل بیت(ع)بر امانتداری و انتخاب افراد امانتدار کرده‌اند و باید امروز به گونه‌ای عمل شود تا شاهد انتخاب افراد امانت‌دار در تمامی عرصه‌های مدیریتی کشور باشیم این در حالی است که برخی اوقات در انتخاب افراد دقت لازم انجام نشده و افراد خیانتکار انتخاب می‌شوند که اینگونه انتخابات به ضرر منافع کشور و مردم کار می‌شود.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه ارز و پول حق ملت ، خون پیکر ملت، هزینه درمان و بهداشت ملت ما است، گفت: به دنبال همین انتخاب‌های اشتباه امروز عده‌ای خیانتکار ارز و ریال کشور را دریافت کرده و آن‌ها را در مسیرهای دیگر استفاده کرده و به هدر می‌دهند که این موضوع تاوان سنگینی برای کشور ایران دارد در نتیجه نباید اجازه داد این منابع ارزی و ریالی ما به هدر برود.

وی اضافه کرد: باید از سوتعبیر در صادرات در کشور جلوگیری کرد تا مانعی برای توسعه کشور وجود نداشته باشد این در حالی است که واردات بی‌رویه یک آفات برای کشور است.

امام جمعه اراک با طرح سوالات چرا این همه خودرو به کشور وارد می شود؟ چرا آمبولانس و داروهای غیر ضروری به کشور وارد می شود؟ گفت: همه این موارد از توسعه و پیشرفت کشور جلوگیری می‌کند،شرایط ما در دوران جنگ بسیار سخت‌تر از شرایط فعلی بوده اما توانستیم آنها را پشت‌سر بگذاریم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: اگر عملکرد درست داشته باشیم و در مسیر توسعه و پیشرفت کشور گام برداریم تحریم بر کشور ما اثر ندارد اما متاسفانه امروز سازمان خصوصی سازی عملکرد درستی ندارد و بارها به سبب عدم انتخاب صحیح افراد صنایع بزرگ استان همچون آذرآب، هپکو و غیره با مشکل مواجه شده که ما هم در این استان به سبب این عملکردهای نادرست خون دل‌ها خورده‌ایم.

وی با اشاره به اهمیت مراسم حج، گفت: با توجه به آنچه که در قرآن بیان شده، مکه متعلق به همه مسلمان است و آل سعود هرگز نمی‌تواند این مکان مقدس و مراسم حج را فقط متعلق به خود بداند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: امسال باید مراسم حج هرچه باشکوه‌تر برگزار شود و همچنین حجاج هم باید توصیه مقام معظم رهبری را در این مراسم با شکوه دینی، اجتماعی و فرهنگی دنیای اسلام رعایت کنند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: با توجه به حادثه ناگواری که در منا رخ داد باید مسئولان سیاسی کشور پیگیر گرفتن دیه شهیدان کشور در حادثه منا باشند، و آل سعود هم در آینده نتیجه جنایاتی که در این مراسم، کشور یمن، وغیره کرده را می‌بیند.

وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان مرکزی که یکی از استان‌های کشور است که آب و هوایی خنک دارد مردم باید در این ایام گرم سال صرفه‌جویی در استفاده از منابع انرژی را در نظر بگیرند تا در این فصل گرم افراد بیشتری از این نعمات بهره‌مند شوند.