• تاریخ: مرداد ۲۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14490

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۲۶

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار داشت: به اراده خداوند هیچ چیز قابل تغییر نیست و حتی در صورتی که تمام کائنات هم مقاومت کنند باز هم گنجینه به دست صاحب اصلی خود می‌رسد و هیچ مانعی نمی‌توان ...

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار داشت: به اراده خداوند هیچ چیز قابل تغییر نیست و حتی در صورتی که تمام کائنات هم مقاومت کنند باز هم گنجینه به دست صاحب اصلی خود می‌رسد و هیچ مانعی نمی‌تواند از رسیدن آن جلوگیری کرد.

وی افزود: مجاهدت سبب شکل‌گیری شخصیت‌های بزرگ تاریخ شده که این موضوع نشان دهنده این است که هرگز با تنبلی موفقیت حاصل نمی‌شود، در صورتی که در راه انقلاب ملت فداکاری نمی‌کردند و این همه شهید تقدیم انقلاب نمی‌شود، هرگز انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید، موقعیت حال حاضر حاصل معامله با خدا و یاری اوست.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: وحدت، جهاد همه جانبه، صبر ، توکل و تقوا عامل و رمز پیروزی است که در این رابطه می‌توان پیروزی لبنان در جنگ ٣٣ روزه را نام برد که با توجه به وجود محدودیت‌ها و محاصره با تقوا و صبر و وحدت به پیروزی رسیدند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: جوانان ما امروز باید با اراده و مصمم در برابر آسیب‌ها مقاومت کنند و با تکیه بر اراده الهی به موفقیت و پیروزی دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: یکشنبه هفته آینده شهادت امام باقر(ع) است، به فرموده ایشان “ناامیدی و یاس کلید هر شری است”، با امید به خدا پیروزی حاصل می‌شود، ضرری که از ناامیدی حاصل می‌شود از ضربه دشمن هم بیشتر است.

امام جمعه اراک عنوان کرد: با توجه به اینکه امروز جامعه اسلامی یک جامعه با ایمان و نشاط است، امروز همه جامعه اسلامی پادگان عزت و شرف در مقابل دشمنان است و با این رویه هیچ ضربه‌ای نمی‌تواند تاثیرگذار باشد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند جنگ نخواهد شد، مذاکره نخواهیم کرد و حتی در صورت مذاکره با دولت فعلی عهدشکن امریکا مذاکره نمی‌کنیم و هرگز بن بست نداریم، ما با ملت امریکا مشکلی نداریم، اما به روسای عهدشکن و زورگو ارتباط و مذاکره نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: بنابر توافق، سایت آب سنگین خنداب را تعطیل کردیم و طرف مقابل باید تحریم را بر می‌داشت که این کار را انجام نداد و به طور قطع با چنین عهدشکنانی مذاکره نمی‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: دولت در برنامه‌های خود در راستای تخصیص ارز و بازار طلا و سکه باید با حکمت عمل کند و همچنین مجلس شورای اسلامی هم باید با نظارت درست به افرادی که اطلاعات کافی ندارند اختیار ندهد.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه وحدت کشور نباید دچار خدشه شود، گفت: در همین راستا مردم باید هوشمندانه عمل کنند و دستگاه‌های نظارتی و قضایی هم باید با فرصت طلبان قاطعانه برخورد کند.

وی ادامه داد: صنایع کوچک یکی از اهرم‌ها و کلیدهای موفقیت کشور است که باید از آنها حمایت لازم انجام شود و همچنین توسعه اشتغال روستایی هم باید مورد توجه قرار گیرد این در حالی است که از طریق دقت نظر بر اختصاص یک و نیم میلیارد دلار اعتبار اشتغال روستایی می‌توان در راستای برطرف کردن مشکلات بیکاری گام موثر برداشت.

امام جمعه اراک عنوان کرد: آمریکا، آل سعود، اسرائیل و مزدوران باید بدانند و آگاه باشند که مردم ایران دست از امام(ره) ، انقلاب اسلامی، آرمان‌ها و شهدای خود بر نداشته و با تمام وجود و قوا در برابر تمام مشکلات ایستادگی می‌کنند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز مدیرکل بنیاد شهید استان مرکزی پس از تحمل بیماری به لقا الله پیوست و برای وی طلب مغفرت و آمرزش از خدای منان را داریم.

وی با اشاره به روز بزرگداشت علامه مجلسی و کودتای ٢٨ مرداد، گفت: جنایات آمریکا در ۲۸ مرداد حاصل اعتماد به شیطان بزرگ است و خیانت آمریکا فراموش نمی‌شود.