• تاریخ: شهریور ۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14518

خطبه های عید سعید قربان ۱۳۹۷/۰۵/۳۱

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: روز عید قربان در واقع به معنای آزادی از بند شیطان و حرکت به سوی بندگی خداوند است، عیدقربان عید بندگی، عبو ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: روز عید قربان در واقع به معنای آزادی از بند شیطان و حرکت به سوی بندگی خداوند است، عیدقربان عید بندگی، عبودیت و بازگشت انسان به مقام تقرب الهی است.

وی افزود: حرکت کردن در مسیر خدا و بندگی سبب سعادت‌مندی انسان شده و او را به عنوان اشرف مخلوقات به درجه‌های بالا می‌رساند و همچنین در صورتی خروج از این مسیر انسان به سوی تباهی کشیده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: وجود تقوا و اخلاق‌مداری در اسلام و جوامع اسلامی اهمیت بالایی دارد که تنها منتهی به یک حوزه نیست و تقوا را باید در تمام حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و‌غیره در نظر داشت، خداوند نیازی به قربانی ندارد و تقوای انسان نزد پروردگار از اهمیت بالایی برخوردار است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: ایام حج به‌عنوان نقطه عطف جهان اسلام است،‌ کسانی همچون آل‌سعود متولی این آئین هستند که با دشمنان اسلام مراوده دارند و با خوی جنایت‌کاری و تجاوزگری، به دیگر مسلمانان هم رحم نمی‌کنند و همدست و همکار استکبار و صهیونیست‌ها هستند که این موضوع بسیار جای تاسف دارد.

وی ادامه داد: همه باید در راه پیروی از ولایت و امامت قدم بگذارند و با محقق کردن آرمان‌های انقلاب و امام(ره) و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری، این هدف مهم و ارزشمند را دنبال کنیم.

امام جمعه اراک عنوان کرد: مقام معظم رهبری در پیامی به زائران خانه خدا، بر اتحاد و یکپارچگی در دنیای اسلام و در میان مذاهب اسلامی تاکید بسیاری داشتند، این در حالی است که اقتدار و عظمت اسلام در جهان را این موضوع رقم می‌زند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: با شناخت و آگاهی کامل باید دشمن را شناخت و بر‌اساس وجود شواهد تاریخی و آنچه در گذشته رخ داده باید پی برد که آمریکا قابل اعتماد نیست و دشمن ما‌ست، در حال حاضر کشور در بسیاری حوزه‌ها از جمله دفاعی به خوداتکایی رسیده که در این رابطه باید با اقتدار عمل کنیم و بر داشته‌های خود تکیه کنیم.

وی اضافه کرد: در صورتی که به ظرفیت‌های فراوانی که در کشور وجود دارد تکیه کنیم و افراد فاسد هم از برخی امور کنار گذاشته شوند، در نتیجه می‌توان با همت و پشتکار در مسیر رشد و پیشرفت قدم برداشت و اقتصاد و تولید کشور را بسازیم.