• تاریخ: شهریور ۶, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14537

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: فرهنگ و اندیشه رضوی باید به درستی در جامعه ترویج یابد‌

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در اراک با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی رضوی در استان مرکزی اظهار داشت: از اجرای این برنامه جشنواره کتابخوانی مقدس رضوی در ا ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در اراک با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی رضوی در استان مرکزی اظهار داشت: از اجرای این برنامه جشنواره کتابخوانی مقدس رضوی در استان مرکزی و حضور با صفا و با محبت و صمیمی خواهران و برادران که قدم بر چشم ما نهاده‌اند سپاسگذارم.

وی افزود: دوران زندگی امام رضا(ع) به سه فصل عمده تقسیم می‌شود، یک فصل مربوط به پدر بزرگوار امام رضا(ع) است که دوران پدر بزرگوار ایشان حدود ۳۲ یا ۳۳ سال بوده، دوران دوم دوران ولادت امام رضا(ع) ۱۱ ذی القعده ۱۴۸هجری قمری که در شهر مدینه جهان را به نور وجود خود خویش روشن ساخت و دوران سوم دوران شهادت امام رضا(ع) آخر صفر ۲۰۳ هجری قمری است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد:عمر شریف و شرافتمندانه امام رضا(ع) تقریبا ۵۵ سال هجری قمری است و حدود ۳۵ سال امام رضا(ع) در مدینه مسئولیت داشته و در مدینه ۱۰ تا ۱۵ پدربزرگوار امام رضا(ع) گرفتار هارون بوده است.

وی اضافه کرد: امام رضا(ع) بعد از پدر بزرگوار خود ۱۰ سال در قید حیات بوده‌اند و ۵ سال در زمان مامون در قید حیات و ۵ سال در زمان امین و ۲ یا ۳ سال در زمان امین در قید حیات بوده اند.

دری نجف آبادی افزود: در روایاتی از امام رضا(ع) نقل شده است خداوند ۹۹ اسم مبارک دارد و هرکس این اسما را بخواند و مطالعه کند به بهشت داخل می‌شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: امام رضا(ع) سخنان و خطبه‌های محکم و کوبنده‌ای در قالب توحید و معرفت و شناخت خدا در شرایط سخت و دشوار حکومت مأمون عباسی برای جامعه اسلامی ایراد فرمودند، به طوری که در روایاتی از امام رضا(ع) نقل شده است خداوند ۹۹ اسم مبارک دارد و هرکس این اسما را بخواند و مطالعه کند به بهشت داخل می‌شود.

وی عنوان کرد: همه باید شاگرد دانشگاه رضوی باشیم و خطبه‌های سراسر علم و معرفت امام رضا(ع) را به درستی شناخته و درک کنیم و ایشان در نیشابور معدن و گنجینه علم و دانش و معرفت بودند.