• تاریخ: شهریور ۱۴, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14580

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: “ولایت فقیه” اصل و اساس مهم انقلاب و اسلام است

، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در دیدار با مسئولان بنیاد امامت کشور، در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، اظهار داشت: با توجه به رفتار، منش و خصوصیات شخصیتی اهل بیت(ع) می‌توان آنها را به عنوان بهترین ...

، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در دیدار با مسئولان بنیاد امامت کشور، در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، اظهار داشت: با توجه به رفتار، منش و خصوصیات شخصیتی اهل بیت(ع) می‌توان آنها را به عنوان بهترین الگو برای تربیت نسل جوان معرفی کرد.

وی افزود: درک جایگاه امامت و فرهنگی ولایی در لایه‌های مردمی سبب خنثی شدن دسیسه‌های دشمنان شده و مصون سازی ارزش‌های نظام از توطئه دشمنان را به دنبال دارد زیرا پایه‌های انقلاب اسلامی بر ولایت نهاده شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امامت و ولایت سبب اکمال دین و اتمام نعمت به جامعه شیعه می‌شود که در این رابطه این فلسفه باید به درستی تشریح شود.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: با توجه به اینکه ولایت اصل و پایه دین اسلام است، در نتیجه باید اهمیت ولایت در جامعه باید به خوبی بازگو شود تا مردم ولایتمدار ایران اسلامی با شناخت و بصیرت بیش از پیش همچون گذشته در راه دفاع از حریم پاک ولایت مستحکم بایستند.

وی ادامه داد: سعادت، عزت و سربلندی انسان در دنیا و آخرت بستگی به حمایت از امامت و ولایت دارد که در این رابطه نخبگان و استادان حوزه‌ها و دانشگاه‌های نقاط مختلف استان باید این مهم را برای دانشجویان و طلاب تبیین کنند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: پرداختن به مفهوم ولایت، ناب‌ترین مفهومی است که می تواند علاوه‌بر تحکیم مبانی حکومت دینی و فلسفه سیاسی اسلام و اثبات بطلان جدایی دین از سیاست، چراغی فراروی جامعه اسلامی باشد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: ولایت یکی از ارکان مهم دین مبین اسلام است و پرداختن به این موضوع فرصت ارزشمند و مغتنمی برای بازشناسی و تبیین مکتب غنی اسلام و مسائل مربوط به امامت و ولایت است.

انتهای پیام/ش