• تاریخ: شهریور ۲۹, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14692

نماز با شکوه ظهر تاسوعا با حضور عزاداران حسینی در سرزمین آفتاب اقامه شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، همزمان با روز تاسوعای حسینی و از ساعات اولیه امروز عزاداران حسینی در قالب دسته‌جات عزاداری سینه‌زنی و زنجیرزنی با حضور در خیابان‌ها و حسینیه‌های به عزاداری در سوگ سیدوسالار شهیدان نشستند. ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، همزمان با روز تاسوعای حسینی و از ساعات اولیه امروز عزاداران حسینی در قالب دسته‌جات عزاداری سینه‌زنی و زنجیرزنی با حضور در خیابان‌ها و حسینیه‌های به عزاداری در سوگ سیدوسالار شهیدان نشستند.

در این کاروان، طلاب و روحانیون و جوانان با لباس مشکی در عزای حضرت ابالفضل عباس(س) و سیدالشهدا(ع) با سینه‌زنی و زنجیرزنی به عزاداری پرداختند.

حرکت دسته عزاداری و سوگواری عزاداران حسینی در تاسوعا، در خیابان‌های مختلف شهرها و روستاهای استان مرکزی و در مرکز استان در شهر اراک آغاز و به سمت مصلی، مساد امع و تکایا ادامه داشته است.

این مراسم عزاداری همزمان در مساجد و بقاع متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود، براساس برنامه‌ریزی مسئولان در استان مرکزی قرائت ادعیه از برنامه‌های این روز در استان است.

عموم مردم و دلسوزان اهل بیت(ع) نیز در این دسته عزاداری حضور یافته در پایان مراسم نیز مداحان و علما و سخنرانان با حضور در مساجد، بقاع متبرکه و تکایا به خطبه‌خوانی و سوگواری می‌پردازند.

این در حالی بود که همزمان با ظهر شهادت نماز جماعت ظهر تاسوعا را عزاداران حسینی در صفوف به هم فشرده و به جماعت برپا کردند به طوری که در شهر اراک نیز نماز باشکوه ظهر تاسوعا پس از اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد.

اجتماع بزرگ عزاداران حسین هم ظهر امروز با حضور خیل عزاداران امروز برگزار شد و عزاداران امشب در شب عاشورا در تکایا و حسینیه‌ها و مساجد بابرگزاری مراسم شام غریبان به سوگواری خواهند پرداخت.

انتهای پیام/