• تاریخ: مهر ۶, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14782

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: باید آسیب‌پذیری اقتصاد را به حداقل رساند / نباید زیر بار حرف زور دشمنانی مثل ترامپ‌ برویم

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان مرکزی با اشاره به این که سرنوشت هر کشوری به دست خود آن جامعه است اظهار داشت: دو علم الهی و شیطانی وجود دارد که خداوند با نشان دادن مسیر و راه، انتخاب ای ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان مرکزی با اشاره به این که سرنوشت هر کشوری به دست خود آن جامعه است اظهار داشت: دو علم الهی و شیطانی وجود دارد که خداوند با نشان دادن مسیر و راه، انتخاب این که انسان کدام مسیر را برود و کدام علم را بر دوش گیرد را برعهده خود او گذاشته است.

وی با اشاره به آرمان و هدف‌های نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: ملت بزرگ ایران که به دنبال عزت، افتخار و سربلندی در دنیا و آخرت است نباید زیر بار حرف زور دشمنانی مثل ترامپ‌ها، صدام‌ها و غیره برود و نباید تسلیم مستکبران شود بلکه باید یک دیوار حایلی بین او و دشمن باشد و این دیوار لزوما دیوار سنگی و بتنی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی افزود: این دیوار باید یک دیوار عظمت فکری، فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی، سیاسی، علمی و عظمت هویت ملت است که در طول تاریخ در برابر تمامی قدرت‌های شرق و غرب ایستاده و با قدرت از حق و حقیقت دفاع می‌کند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: منافقین مثل ترامپ خیال می‌کنند که عزت به دست‌ آورده‌اند اما اشتباه می‌کنند که اگر واقعا این گونه بود در دو روز گذشته اعضای شورای امنیت او را مورد تمسخر قرار نمی‌دادند، این موضع سازمان ملل در برابر ایران دلیلی جز عنایت خدا و مواضع دولت، مقام معظم رهبری و ملت نداشت.

وی بیان کرد: هرکس که زور، بمب اتم و قدرت دارد به این معنا نیست که حق با اوست، زیرا تاریخ به کرات ثابت کرده که همیشه پیروزی برای جبهه حق است، اگر درراستای رضای خدا و عزت الهی ایران عمل کنیم طبیعتا خداوند این ملت و روح جمعی و توحیدی را آسمانی می‌کند، بزرگان دینی زندگی ما مثل امام(ره) و پیامبر(ص) همه چیز را از خدا و عنایت پروردگار می‌دانستند، ما هم باید با این روحیه باشیم و این فرهنگ را ترویج دهیم تا با ترویج این فرهنگ آسیب‌پذیری جامعه کاهش پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به دشمنان درونی و بیرونی گفت: باید ضمن داشتن انسجام معنوی و روحی، باهم و در کنار یکدیگر باشیم، و از انتقادهای مخرب و ایجاد تناقض‌های ساختگی، سخن‌چینی و غیره که خلاف شرع و حرام است بپرهیزیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به آسیب‌پذیری اقتصاد کنونی کشور گفت: باید آسیب‌پذیری اقتصاد را به حداقل برسانیم، شرط این کار تولید، بهره‌وری، مجاهدت، فداکاری، صرفه جویی، حمایت از کار‌آفرینان، بهره‌وری واقعی از کار و غیره است، تا در این شرایط ویژه دست‌ در دست هم کشور را از این گردونه‌هایی که دشمن ایجاد کرده عبور دهیم، استقلال اقتصادی را ایجاد کنیم و وابستگی خود به منابع نفتی را به حداقل برسانیم.

وی تصریح کرد: نظام مصرفی در کشور بسیار غلط است، حداقل ۲۰درصد بنزینی که با زحمت به دست می‌آید به عنوان سرمایه کشور از کشور فرار می‌کند، چرا باید ۳۰درصد آب کشاورزی برای محصولات دورریز مصرف شود که نتیجه‌ای ندارد، باید سبک زندگی‌ها تغییر کند، در آمد ۶ ماهه نخست امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان، بودجه امسال کشور ۱۸۰ هزار میلیارد تومان است که با زدن چند متمم مسئولان به آن به بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد، که اینها همه سبب کسری بودجه و بدهی می‌شود، مالیات‌ها، حقوق گمرکی و دیگر درآمدها حاصل نشده است که در انتهای سال ناچار به بردن اصلاحیه برای دستگاه‌ها می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: لازم است همه همت کنند که اگر انقلاب و نظام آسیب ببیند خانه خود ما آسیب دیده است، کشور ما، کشور امام علی(ع)، امام حسین(ع) و امام زمان(عج) است و نمی‌توان به سایه معاویه‌گونه‌ها پناه ببریم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: عزت هر ملتی به دست مردم آن است، خانواده‌ها باید سعی کنند فرزندان خود را پرتوقع بار نیاورند، باید در جبهه‌های فرهنگی و اقتصادی با جهاد مستمر گره‌ها را بگشائیم و به قله‌های افتخار و عزت برسیم.