• تاریخ: مهر ۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14790

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۷/۰۶

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهرستان برگزار شد، با اشاره به تغییرات قیمت ارز در کشور اظهار داشت: آنچه قابل توجه بوده و مورد دقت قرار دارد این است که دست‌ه ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهرستان برگزار شد، با اشاره به تغییرات قیمت ارز در کشور اظهار داشت: آنچه قابل توجه بوده و مورد دقت قرار دارد این است که دست‌هایی در پس این نابسامانی اقتصادی کشور نقش‌آفرین است که باید دستگاه‌های نظارتی و امنیتی به این مسئله توجه ویژه داشته و به آن ورود کنند.

وی افزود: آنچه که کشور را از لحاظ اقتصادی نابسامان کرده فرار سرمایه ارزی است، درحال حاضر بیش از ۲۰ الی ۳۰ هزار میلیارد دلار فرار سرمایه ارزی از کشور صورت می گیرد. این درحالی است که این سرمایه ارزی از مهمترین اولویت‌ها و اساسی‌ترین موارد در کشور است بنابراین نباید اجازه داد عده‌ای با این فرار سرمایه‌ای کاخ‌هایی در خارج از کشور برای خود بنا کنند.‌

سخنان ترامپ نشانگر انزوای روزافزون آمریکایی‌ها است

امام جمعه اراک با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور‌ در مجمع عمومی سازما‌ن ملل گفت: در مجمع عمومی سازمان ملل شاهد عربده‌کشی‌های رئیس‌جمهور آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی بودیم که البته هیچ اثر و نتیجه‌ای در پی نداشت و ثمره‌ای برای آمریکایی‌ها جز انزوای آمریکا در سازمان ملل و شورای امنیت و کشورهای جهان نداشته و ندارد.

وی افزود: موضع کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه ادب و متانت بیان شد چراکه نظام اسلامی ایران ظالم نیست که به مانند ترامپ، نتانیاهو، آل‌سعود و داعش دست‌پرورده آمریکا و آل‌سعود و اسرائیل به عربده‌کشی بپردازد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: این درحالی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حامی مظلومان در دنیا قلمداد می‌شود و در برابر ظالمان و مستکبران با مقاومت و جهاد ایستاده است.

اجازه انحراف و تخلف در آموزش و پرورش و دانشگاه‌های استان مرکزی را نمی‌دهیم

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آغاز به کار مدارس و مراکز علمی همزمان با ماه مهر گفت: آموزش و پرورش استان مرکزی باید با دقت، برنامه‌ریزی و حرکت صحیح براساس معیار دینی و اسلامی و آموزشی الگوی آموزش و پرورش در دیگر استان‌های کشور باشد.

وی ادامه داد: یکی از اهدافی که باید امسال بطور جدی دنبال شود، هدف‌دار حرکت‌کردن است و منظور از هدفمندی حرکت آن است که آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های اسلامی را برای دانش آموزان تبیین کرده و به عنوان الگویی در بین اقشار علمی کشور نهادینه ساخته و نیروی متعهد و متخصص تحویل جامعه دهیم.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: آموزش و پرورش جایی برای تنبلی، تن‌پروری، رخوت نیست و تمامی مدیران، معلمان و مربیان باید بیش از گذشته برای هدف‌دار حرکت کردن تلاش کنند چراکه دانش‌آموزان امانت بزرگ آموزش و پرورش به شمار می‌روند که در اختیار این نهاد است.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: هرگونه سهل‌انگاری و غفلت منتج به بروز انحراف فکری برای دانش‌آموزان، خیانت نابخشودنی بوده که خوشبختانه این لغزش در مجموعه آموزش و پرورش و معلمان استان دیده نشده است. آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید الگو باشند، ما درباره آموزش و پرورش و دانشگاه‌های استان به ویژه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی حساسیت بسیاری داریم و اجازه تخلف و ایجاد چالش برای این مجموعه‌ها را به هیچ جریان و مجموعه و فردی نمی‌دهیم و به طور قطع با هر فرد متخلفی با هر پست مدیریتی برخورد جدی می‌کنیم.

“اربعین” محور وحدت جهان اسلام و آزادی‌خواهان جهان

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به حادثه تروریستی اهواز در ایام شهادت سیدالشهدا(ع) و در زمان رژه نیروهای مسلح اهواز گفت: در مکتب حسینی شهادت افتخار است و اقداماتی همچون حمله تروریستی اهواز نمی‌تواند به این نظام ضربه زده و مردم را از راهی که در مکتب سیدالشهدا(ع) آغاز کرده‌اند بازدارد.

دری نجف‌آبادی با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین حسینی افزود: اربعین حسینی یکی از مراسم‌های مهم نه تنها جهان تشیع بلکه مسلمانان و حتی آزادی‌خواهان در نقاط مختلف دنیاست که باید نسبت به هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن آن تلاش کرد.