• تاریخ: مهر ۱۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14865

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: مهدهای کودک بنگاه اقتصادی و تجاری نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر امروز در دیدار مربیان و مدیران مهدهای کودک استان مرکزی اظهار داشت:صدور مجوز برای مهدهای کودک امر مهم و قابل توجهی است چراکه مخاطب این مراکز کودکان هستن ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر امروز در دیدار مربیان و مدیران مهدهای کودک استان مرکزی اظهار داشت:صدور مجوز برای مهدهای کودک امر مهم و قابل توجهی است چراکه مخاطب این مراکز کودکان هستند و باید انتخاب مدیران و صدور مجوز برای این نسل با دقت و هوشیاری بالا انجام شود.

وی افزود: تعداد مهدهای کودک نسبت به جمعیت استان مرکزی آمار بالایی است چراکه استان دارای ۱۱۹ مهد کودک است که ۹۰ مهد کودک شهری و ۲۹ مهد کودک روستایی است که اهمیت این بخش را نشان می‌دهد.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: سازمان بهزیستی یکی از نهادهای مهم و حساس در میان ادارات استان مرکزی است،چراکه جامعه هدف آن افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب هستند.

وی ادامه داد: توجه و ارائه خدمات به افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب به ویژه به گروه سنی کودک و نوجوان از فعالیت‌های ارزشمند و مفید است که باید بیش از گذشته تقویت و هدفمند شود.

امام جمعه اراک با اشاره به فعالیت‌های سازمان بهزیستی گفت: اقدامات سازمان بهزیستی فعالیت مهم و قابل توجه و ارزشمندی است زیرا خلاءهای اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی، بهداشت و درمان را این مجموعه تکمیل و پر می‌کند بنابراین باید برای افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده نسبت به گذشته سرمایه‌گذاری بیشتری در حوزه رشد و شکوفایی صورت گیرد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: از سویی باید با مدیریت درست و با برنامه‌ریزی صحیح و ایجاد نقشه راه مدون و روشن سعی کرد استعداد این افراد را کشف و آنها را در جهت خدمت‌رسانی به جامعه شکوفا ساخت.

وی عنوان کرد: سازمان بهزیستی نماینده جامعه، حاکمیت، دولت و مجلس در ارائه خدمات تخصصی به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب است و این سازمان باید کاهش آسیب‌های اجتماعی و تبدیل کردن آسیب‌ها به فرصت را بیش از گذشته مورد توجه قرار داده و در راستای آن برنامه‌های جامع و مدونی داشته باشد.

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در جامعه گفت: توجه و برنامه‌ریزی در راستای شناخت عوامل موثر بر آسیب‌ها و پیشگیری، نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور و جامعه دارد که باید در کنار آن بحث آموزش به ویژه آموزش‌های تخصصی برای افراد آسیب‌پذیر را مورد توجه و دقت قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: مهدهای کودک بنگاه اقتصادی و تجاری نیست بلکه فعالیت مهد کودک، کار خیر و ارزشمندی است و باید مدیریت، مربیان و کارکنان آن از افراد دلسوز و مسئولیت پذیر جامعه باشند.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: بحث مهارت آموزی باید از همین مقطع شروع شود تا بتواند کودک را از امروز برای آینده توانمند کند، بنابراین نیاز است سازمان فنی و حرفه ای برای مهارت‌آموزی در مهدهای کودک ‌ورود پیدا کند این درحالی است که در خاتم الانبیا که مجموعه حوزوی است برنامه ریزی برای توسعه مهارت‌آموزی و آموزش‌های مهارتی انجام گرفته است.

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.