• تاریخ: مهر ۲۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14884

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۷/۲۰

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اراک با اشاره به کشور ایران پس از انقلاب اسلامی با دستانی خالی در برابر رژیم بعثی صدام ایستادگی کرد و سربلند بود این درحالی است که شرایط امروز کشور ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اراک با اشاره به کشور ایران پس از انقلاب اسلامی با دستانی خالی در برابر رژیم بعثی صدام ایستادگی کرد و سربلند بود این درحالی است که شرایط امروز کشور از سال‌های زمان جنگ و اوایل انقلاب اسلامی شرایط مطلوب‌تری است.

وی افزود: امروز ده‌ها میلیون تن تولید از سوی پتروشیمی‌ها در کشور صورت می‌پذیرد و ظرفیت‌هایی خوبی در اختیار کشور قرار دارد اما متاسفانه درگیر موضوعی اشتباه و سمی مهلک برای امور کشور به نام تجمل‌گرایی شده‌ایم این درحالی است که باید به سوی ساده‌زیستی حرکت کنیم تا بتوانیم موفق باشیم.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: امروز در یک گردنه و پیچ تاریخی قرار داریم که با تلاش، مجاهدت و جبران عقب‌ماندگی‌ها باید بتوانیم از آن عبور کنیم بنابراین باید در این مسیر به دانش‌فنی و تکنولوژی و صنعت مجهز شد.

وی ادامه داد: جوانان ما ظرفیت راه‌اندازی حوزه‌های مختلف صنعت در کشور را دارند و نباید راه پیشرفت را به روی خود بسته بدانیم و بن‌بست ایجاد کنیم بلکه می‌توان از این گردنه عبور کرد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: با تلاش، مدیریت درست و سپردن کار به مدیران جهادی می‌توان کشور را ساخت و به جای صادرات نفت صدها میلیون دلار صادرات غیرنفتی را برای کشور به دست آورد.

وی ادامه داد: ناامیدی� گناهی بزرگ به شمار می‌رود پس� نباید مایوس شد چراکه ما ملتی بزرگ، امام زمانی و منتظر ظهور هستیم� و به انتظار جهانی مملو از عدالت بوده و با پناه بردن به خدا و ائمه اطهار(ع) و همت بلند می‌توانیم اتفاقات بزرگ را ایجاد دهیم.

باید علت و عامل اصلی� شرایط نامساعد امروز� کشور را پیدا کرد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به دیدار اخیر سران سه قوه با رهبر معظم انقلاب اسلامی و� انتظارات از قوای سه‌گانه گفت: انتظار است دولت و مجلس امور کلان کشور را با جدیت پیگیری کند� چراکه این قوا اساس کار در تخصیص ارز، منابع، واردات و صادراتبوده و تنها راه تحقق موفقیت تلاش، همت و مدیریت برنامه‌ها است.

وی اضافه کرد: امروز باید علت و عامل اصلی� شرایط نامساعد امروز� کشور را پیدا کرد پس قوه‌قضاییه باید با جدیت به موضوع متحکران و ضایع‌کنندگان منابع ارزی و ریالی کشور برخورد کند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: در این راستا نباید اجازه از بین رفتن یک ریال را داد زیرا این‌ها حقوق ملت است و تضییع‌کنندگان حقوق مردم باید مجازات و پاسخگو باشند چراکه به بیت‌المال آسیب زده‌اند.

بررسی� ۲ مرحله‌ای CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تصویب� CFT� گفت: اگر این مصوبه پس از شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود به طور حتم در ۲ مرحله هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌ها و همچنین در بخش مصلحت‌ها و عدم مصلحت‌های مجمع نیز بررسی و ارائه نظر می‌شود.

دری نجف‌آبادی به فراسیدن اربعین حسینی اشاره و بیان کرد:� امیدواریم مردم استان مرکزی در راهپیمایی اربعین حضوری پرشور داشته باشند و همچنین استان مرکزی به عنوان یکی از معابر عبوری زائران نیز با برپایی موکب‌ها آماده خدمات‌رسانی به مسافران باشد.