• تاریخ: آبان ۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14964

آیت‌الله موسوی‌جزایری‌: اتحاد عراق و ایران استخوان گلوی آمریکاست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در دیدار با سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور و هیئت همراه وی اظهار داشت: زیارت اربعین یک مانور بین‌‌المللی و بی‌سابقه جامعه تشیع است. وی با ب ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در دیدار با سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور و هیئت همراه وی اظهار داشت: زیارت اربعین یک مانور بین‌‌المللی و بی‌سابقه جامعه تشیع است.

وی با بیان اینکه جمعیت بیش از ۲۰میلیونی راهپیمایی اربعین در دنیا بی‌نظیر است، افزود: راهپیمایی اربعین یک قدرت عظیمی برای شیعیان و ارادتمندان سید‌الشهدا(ع) به‌وجود آورده و انس و محبتی بین دو کشور ایران و عراق ایجاد کرده است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ابراز کرد: ایران و عراق دو کشور بزرگ، ثروتمند و با پتانسیل بسیار قوی هستند که اگر متحد شوند دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت و این دقیقاً استخوانی است که در گلوی آمریکا گیر می‌کند.

وی عنوان کرد: دشمنان در تلاش برای ایجاد تفرقه بین این دو کشورند تا از قدرت بزرگ تشیع جلوگیری کنند اما این انسجام، مودت و برادری زیر سایه حق و سیدالشهدا(ع) بیشتر می‌شود.

آیت الله جزایری تأکید کرد: ما معنویت و پتانسیل بزرگی داریم که انرژی هسته‌ای به گرد آن نمی‌رسد. با محوریت امام حسین(ع)، کشورهای ایران و عراق با یکدیگر متحد هستند.

وی با اشاره به امنیت کشور گفت: نیروی انتظامی خدمتگزار زائران سیدالشهدا(ع) است. ان‌شاءالله خداوند توفیق خدمتگزاری به‌نحو احسن را به نیروهای انتظامی عنایت فرماید.