• تاریخ: آبان ۵, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14996

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۰۵

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک که در مصلی بیت المقدس این شهر برگزار شد با اشاره به حوادث اخیر و قتل قاشقجی توسط عربستان در سفارت این کشور در ترکیه اظهار داشت: قتل قاشقجی اتف ...

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک که در مصلی بیت المقدس این شهر برگزار شد با اشاره به حوادث اخیر و قتل قاشقجی توسط عربستان در سفارت این کشور در ترکیه اظهار داشت: قتل قاشقجی اتفاق تلخی بود که البته دست به خون آغشته عربستان به خون مظلومان را به دنیا نشان داد و فاش کرد.

وی افزود: ماه‌ها است که در دفاع از مردم مظلوم یمن که توسط آل سعود جنایتکار به خاک و خون کشیده شده‌اند فریاد زدیم ولی هیچکس این صدا را نخواست بشنود اما اتفاق اخیر در قتل قاشقجی تمام نگاه دنیا را به سمت عربستان و جنایات آن معطوف کرد و بار دیگر جنایات این رژیم جنایت پیشه در یمن و بحرین و سوریه تیتر نخست سخنان در دنیا شد.

دری نجف آبادی تصریح کرد: هرچند آمریکا با همراهی اسرائیل سعی در کتمان این جنایات آل سعود دارند اما هرروز بیش از گذشته همدستی این سه رژِم جنایت کار برای دنیا هویدا می‌شود چراکه همانطور که خود آمریکایی‌ها اعلام کردند تاکنون شخصی مانند بن سلمان در عربستان همراه و هماهنگ‌تر با آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود نداشته است.

امام جمعه اراک بیان کرد: عربستان بادلارهای نفتی خود گویی مست کرده و در دنیا جنایت می‌کند و آمریکا و اسرائیل هم به دلیل خرج کرد همین دلارها از سوی عربستان، این رژیم جنایتکار را مورد حمایت قرار می‌دهد.

وی عنوان کرد: قتل قاشقجی در سفارت عربستان آن هم در کشور ترکیه جز با هماهنگی اسرائیل و آمریکایی‌ها میسر نبوده است و وقاحت آنها تا آنجاست که حتی جنازه قاشقجی را هم پس نمی‌دهند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: انتظار از جامعه بین المللی که مدعی دموکراسی و دموکراسی خواهی بوده این است که پیگیر جنایات آل سعود که از سال‌ها قبل در حوادث کشتار حجاج ایرانی، حادثه منا، حمله به یمن مظلوم، سوریه و بحرین دستانی آغشته به خون مظلومان دارد سکوت مرگبار پیشه نکنند و این حرکت عربستان را محکوم و کیفر کنند چراکه امروز ماهیت پلیسد عربستان جنایتکار برای دنیا هویدا شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به فرارسیدن ایام اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: سیدالشهدا(ع) خون و جان خود را درراه عظمت اسلام داد تا مسلمانان و آزادی خواهان عالم را بیدار کند و راه روشن دین و ایمان را به بشریت نشان دهد چراکه از زمان رسول اکرم(ص) تا به کنون دیده‌شده که بسیاری از فرقه‌ها هرروز از گوشه‌ای سر درمی‌آورند و در کنار اسم‌های وارداتی تفکر مردم را نشانه می‌روند اما مردم باید هوشیار باشند و برای نجات دست به دامان علمای آگاه زمان بشوند.

دری نجف‌آبادی نسبت به انتقادات برخی روشنفکران درباره راهپیمایی اربعین واکنش نشان داد و افزود: سالانه ده‌ها میلیون نفر به سفرهای خارجی پرهزینه مشغول هستند و اعتراضی صورت نمی‌گیرد اما اگر در بازه‌ای از سال عده‌ای به سفر کم‌هزینه و پرفایده کربلا بپردازند موردانتقاد قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین بزرگ جهان تشیع و جهان اسلام و حتی غیرمسلمانان اس تو این نعمت به برکت انقلاب اسلامی، مجاهدان راه خدا و آزادی عراق برقرارشده است و امید که همه در این سرمایه‌گذاری معنوی فعال باشند.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: پیاده‌روی اربعین باید عمق معنوی داشته باشد بنابراین باید در این حرکت بزرگ برادری و همدلی بین مردم ایران و عراق و مسلمانان به نمایش درآید و همه باهم با تکیه‌بر همدلی و برادری در مقابل آمریکا و اسراییل و منافقین بایستیم.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ موکب توسط مردم استان مرکزی در اربعین برپا می‌شود که اینها از برکات انقلاب اسلامی است که با توجه به اینکه دفتر کنسولی عراق در اراک برای اولین سال برقرار شد، طبق آمار اعلامی ۶۰ هزار ویزا در این بازه زمانی صادرشده و می‌شود که ازاین‌جهت از مسئولان تقدیر می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تأکید بر اینکه توجه به‌سلامت جامعه توجه به امنیت اجتماعی و خانواده است گفت: لازم است که خادمین سلامت به در حد ضرورت بودن هزینه‌ها، کیفیت خدمات سلامت و محرومین توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: اجرایی نشدن طرح پزشک خانواده جای تاسف دارد زیرا می‌توان با خدمات طبقه‌بندی‌شده، پزشک خانواده و اجرای طرح ارجاع بسیاری از مشکلات حوزه سلامت را پوشش داد.

دری نجف‌آبادی به پروژه‌های شهری در اراک اشاره کرد و گفت: زحمات بسیاری در شهرداری اراک کشیده شده است و باید زحمات افراد زحمت‌کش و اهل خدمت را دید و از طرفی باکسانی هم که کار غلطی را انجام داده‌اند برخورد کرد.

وی ادامه داد: در خیابان هپکو کار بزرگی در حال شکل‌گیری است که متشکل از ۶ پل است و برای محقق شدن این مهم زحمات بسیاری کشیده شده است که باید گفت برخی از کارها ماندگار خواهد بود.

به گزارش تسنیم، “۱۳ آبان”، “شهادت آقامصطفی خمینی(ره)”، تبعید امام راحل(ره) از دیگر مناسبت‌هایی بود که امام جمعه اراک با اشاره به آنها این مناسبات را گرامی داشت.