• تاریخ: آبان ۱۲, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15052

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۱۱

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهر برگزار شد اظهار داشت: در کل دو راه جلوی مردم دنیا است یکی راه منافقان و جباران و مستکبران و کسانی است که مسجد ضرا ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهر برگزار شد اظهار داشت: در کل دو راه جلوی مردم دنیا است یکی راه منافقان و جباران و مستکبران و کسانی است که مسجد ضرار می‌سازند و راه دیگر راه امام صادق(ع) و اهل بیت نبی مکرم اسلام(ص) و صادقین که راه خدا است.

وی افزود: حماسه اربعین مکمل حادثه عاشورا و کربلا و زنده کننده این حماسه بزرگ به شمار می‌رود و یک حرکت جریان‌ساز در دنیای اسلام است و حماسه سیدالشهدا(ع) را به رخ جهانیان می‌کشاند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: بنابراین باید دستاوردهای محرم و صفر را نیز حفظ کنیم با این حال که در دهه آخر ماه صفر و ایام شهادت امام رضا(ع) و امام مجتبی(ع۹ و رحلت نبی ملکرم اسلام(ص) را در پیش داریم که باید از فیوضات مراسم این ایام بهره کافی و وافی را ببریم.

۱۳ آبان از ایام الله و روزهای بزرگ تاریخ ساز کشور ایران اسلامی است

امام جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان گفت: ۱۳ آبان از ایام الله و روزهای بزرگ تاریخ ساز کشور ایران اسلامی است و روزی است که امام(ره) به ترکیه تبعید شد و سرآغازی بود که بعد از ۱۴ سال ستاره امید در کشور دمید و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی عنوان کرد: همچنین این ایام یادآور شهدای دانش آموزی و شهید فهمیده‌ها است که در راه انقلاب و اسلام و نظام اسلامی مردانه ایستادند و تا پای جان از این نظام دفاع کردند و این شهدای دانش آموزی افتخار قشر دانش آموز کشور و ملت بزرگ ایران هستند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر ما موضوع کاپیتولاسیون و ننگی بود که طاغوتیان شاهنشاهی پهلوی و آمریکایی‌ها به ملت ما تحمل کرد ولی با هدایت امام(ره) و رشنگری‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ناکام ماندند.

وی بیان کرد: امروز بعد از سال‌ها ملت ما و ملت منطقه و جهان درس مبارزه و استفامت و مقاومت را از امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی فرا می‌گیرند و هیچگاه تسلیم زورگویی رژیم پهلوی و آمریکا و استکبار نشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شما ملت بزرگ و شاگردان مکتب خمینی کبیر(ره) هستید که با هزاران هزار شهید، جانباز و آزاده نشان دادید در راه حرکت اسلامی و انقلابی امام و اسلام از همه چیز خود می‌گذرید و همواره پای انقلاب و آرمانهای آن ایستاده‌اید.

وی تصریح کرد: نمونه فراگیری انقلاب اسلامی را در نیجریه دیدیم که کسی مثل شیخ زکزاکی پرچم اسلام را بلند می‌کند و در این راه خانواده، دارایی و زندگی خود را می‌دهد اما از این فرهنگ و اندیشه اسلامی دست برنمی‌دارد.

سکوت مرگبار جامعه بین الملل در برابر جنایات علیه جهان اسلام شرم آور است

امام جمعه اراک با اشاره به جنایات علیه جهان اسلام گفت: این اتفاقات با پول آل سعود و نقشه آمریکایی- اسرائیلی مردم مسلمان و مظلوم نیجریه را به خاک و خون کشیدند و امسال بار دیگر ۵۰ نفر را کشتند و صدها نفر را زخمی کردند و این درحالی است که غربی ها که داد و فریاد می‌کنند و ادعای دموکراسی خواهی دارند و اگر اتفاقی در کشور ما می‌افتد با دروغ پردازی جار و جنجال می‌کنند امروز خفه شده و سکوت مرگ پیشه کرده‌اند، مجامع بین المللی و سازمان ملل هم مرده است و هیچ موضعی نمی‌گیرد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: تاسف دارد در جهانی زندگی می‌کنیم که اگر منافع سیاسی باشد دنبال منافع سیاسی و باندی هستند و اگر مردم مظلوم مسلمان مثل یمن قرار داشته باشند سکوت می‌کنند.

وی افزود: مبارزه با استکبار، ارتجاع و آمریکا و همدستانش مهمترین درس سیزده آبان است که باید قدر دانست و این همان خط فکری امیرکبیر، مدرس و عاشورا است که هرگز دربرابر یزیدی‌ها تسلیم نخواهیم شد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: هفته وقف و هفته فرهنگ عمومی را که موضوعات مهمی است در پیش داریم و امیدواریم سازمان اوقاف و واقفین را هم اجر مضاعف و هم انجام وظیفه با دلسوزی بیشتری کار کنند.

مردم و مسئولان با اتحاد با سربلندی تحریم‌های آمریکا را ناکام می‌گذارند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فازجدید تحریم‌های آمریکایی‌ها گفت: از ابتدای انقلاب کشور از سوی آمریکا تحریم شده است ولی مقاومت ملت ایران دشمن شکن بوده است اما باید به یک نکته مهم آن هم ظرفیت‌های موجود در کشور و استان مرکزی اشاره کرد.

وی افزود: در همین استان مرکزی ظرفیت‌های بسیاری در حوزه کشاورزی و صنعت و خدمات و بخش‌های مختلف وجود دارد اما باید همت مضاعفی کرد تا از همه ظرفیت‌ها بهره لازم و کافی را درجهت مقابله با این تحریم‌ها ببریم.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: دولت و مجلس هم باید زمینه‌های حمایتی را فراهم کند، بانک مرکزی و بانک‌های عامل هم همکاری لازم را داشته باشند و خلاصه همه باهم و دستگاه‌های اجرایی از سوی دیگر، باید احساس مسئولیت بیشتری کنند نه کارها را باری به هرجهت پیش ببرند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های امنیتی و نظارتی هم کمک بدهند تا در برابر کارشکنی د شمن و مزاحمت اقتصادی امریکایی‌ها موفق باشیم و اجازه داده نشود گرانی، تورم و فشاری بر مردم تحمیل شود و اجازه سواستفاده از شرایط را نباید داد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: دولت، مجلس و قوه قضاییه، مردم و روحانیت همه باید کمک داد تا از این بحران‌های تحمیلی دشمن با سربلندی عبور کنیم هرچند مبارزه با فساد، اصل شفافیت، تلاش در جبهه تولید، اقتصادمقاومتی و مصرف کالای داخلی، مبارزه با قاچاق جزو لوازمی است که در این مقطع نیاز است به آنها توجه داشته باشیم.

دری نجف‌آبادی بر اهمیت کار نظارتی دستگاه‌های نظارتی تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های نظارتی باید نظارت دقیق بدون مماشات داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی هم اهمال نکنند و هرچه دشمن به دنبال آسیب است ما باید تلاش کنیم هرچند بعضی وقت‌ها در برخی نشانه‌های تنبی می‌بینم که پذیرفتنی از انسان مومن مجاهد نیست.