• تاریخ: آبان ۲۴, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15152

آیت‌الله اراکی: زبان هنر در ماندگاری مفاهیم دفاع مقدس مورد توجه قرار گیرد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در دیدار فرماندهی سپاه روح‌الله استان و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در رابطه با کنگره ملی نقش امام خمینی‌(ره) در دفاع مقدس و ۶ هزار ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در دیدار فرماندهی سپاه روح‌الله استان و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در رابطه با کنگره ملی نقش امام خمینی‌(ره) در دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان اظهار داشت: این کنگره اتفاق بسیار ارزشمندی است که همکاری مجموعه استان را می‌طلبد و برگزاری آن اقدام بسیار پسندیده‌ای بوده باید برای برگزار هر چه با شکوه آن از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی افزود: تبیین دستاوردهای دفاع مقدس از جمله مواردی بوده که باید همواره مورد توجه قرار گیرد به‌ویژه برای نسل جوان که باید در این زمینه آگاهی‌بخشی‌های لازم برای آنها با توجه به حساسیت وضعیت موجود و هجمه‌های فرهنگی دشمنان انجام شود.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بنابراین تبیین و تشریح دستاوردهای دفاع مقدس و همین طور جمع‌آوری آرا و نظریه فکری امام خمینی(ره) باید به عنوان یک رسالت مهم در اولویت کار قرار گیرد.

اراکی بیان کرد: درگیر شدن جوانان و تفهیم هرچه بیشتر مفاهیم دفاع مقدس و آشنا کردن آنها با ارزش‌های دفاع مقدس و دستاوردهای آن باید به‌عنوان رویکرد اصلی این کنگره مد نظر باشد و از هر ظرفیتی برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر بر نسل جوان تقویت بنیه فکری آنها از ارزش‌های دفاع مقدس بهره گرفت.

وی ادامه داد: از جمله مواردی که باید در رابطه با دفاع مقدس و تبیین آن برای نسل جوان و جامعه پرداخت، بحث مردمی بودن جنگ و نقش پررنگ مردم در ستادهای پشتیبانی مختلف است که در واقع می‌توان از آن به‌عنوان عامل مهم پیروزی ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی یاد کرد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: از دیگر موضوعاتی که در این زمینه می‌تواند مورد توجه باشد و از آن برای تاثیرگذاری استفاده کرد تبیین دیدگاه بزرگان جهان از جمله نجم‌الدین اربکان، حسنین هیکل، حامد الگار و روژه گارودی در رابطه با امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی است.

اراکی اضافه کرد: از جمله ابزارهایی که در این زمینه می‌تواند تاثیر فراوانی داشته باشد، زبان هنر است که نقش قدرتمندی در تاثیرگذاری و انتقال مفاهیم دارد که از جمله نمونه‌های استفاده از این ابزار می‌توان به داستان‌نویسی، تقویت گروه‌های سرود، مستند تلویزیونی و مسابقات کتاب‌خوانی و غیره اشاره کرد که می‌توانند در ترویج ارزش‌های دفاع مقدس تاثیر مثبت داشته باشند.

انتهای پیام/م