• تاریخ: آذر ۲۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15352

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: جامعه روحانیت مردم را نسبت به توطئه‌های دشمنان آگاه کنند

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در چهارمین گردهمایی فصلی ائمه جمعه استان مرکزی با اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان ایران اسلامی اظهار داشت: یکی از اقدامات خصمانه دشمنان، گسترش شبک ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در چهارمین گردهمایی فصلی ائمه جمعه استان مرکزی با اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان ایران اسلامی اظهار داشت: یکی از اقدامات خصمانه دشمنان، گسترش شبکه‌های جاسوسی درراستای تخریب اعتقاد جوانان ایران اسلامی است که در اولویت و در دستور کار آنها قرار گرفته است، جامعه روحانیت به عنوان سربازان خط مقدم این جبهه باید در راستای خنثی‌سازی این توطئه‌های دشمنان نقش‌آفرینی کنند.

وی افزود: بر همین اساس لازم است که جامعه روحانیت به‌ویژه ائمه جمعه، توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان را به خوبی درک کرده و اقشار مختلف مردم را نیز نسبت به این مهم آگاه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: هم‌اکنون شاهد این هستیم که دشمنان با انواع ترفندها به دنبال تفرقه‌افکنی و جدایی مردم و روحانیت هستند، اما پیوند عمیق مردم و جامعه روحانیت ناگسستنی است.
دری نجف‌آبادی بیان کرد: از مشکلات روز جامعه می‌توان به بیکاری جوانان، تلاش شبکه‌های جاسوسی و کاهش زاد و ولد و پیری جمعیت اشاره کرد، روحانیت باید درراستای کاهش این آسیب‌های اجتماعی نقش آفرینی کند.

وی ادامه داد: وظایف مهمی بر دوش روحانیون قرار دارد، زیرا روحانیون با اشاعه اخلاق و اعمال شایسته در راهبری و هدایت‌گری معنوی جامعه نقش محوری دارند، این مهم باید از سوی اساتید حوزه به صورت کاربردی برجسته‌سازی شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ولایت فقیه است، جامعه روحانیت باید ضمن صیانت از این جایگاه الهی در تشریح و تبیین ابعاد مختلف آن برای آحاد مردم به‌ویژه نسل جوان بیشتر تلاش کنند.