• تاریخ: آذر ۲۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15355

تولید ایرانی جدید شرکت کمباین‌سازی در اراک رونمایی شد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اصغر حمیدی‌فر بعد از ظهر امروز در آئین رونمایی از محصول جدید شرکت کمباین‌سازی ایران به‌نام کمباین۱۰۶۰ با اشاره به اینکه یکی از بحث‌هایی که همه درگیر آن هستند بحث جنگ اقتصادی است، باتو ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اصغر حمیدی‌فر بعد از ظهر امروز در آئین رونمایی از محصول جدید شرکت کمباین‌سازی ایران به‌نام کمباین۱۰۶۰ با اشاره به اینکه یکی از بحث‌هایی که همه درگیر آن هستند بحث جنگ اقتصادی است، باتوجه به دستورات و منویات رهبری برای حمایت از کالای ایرانی، اقتصاد مقاومتی و اشتغال همه در حوزه صنعت قرار دارند، شرکت کمباین‌سازی هم از این قاعده مستثنی نیست، گرچه قدم‌های برداشته‌شده در مقایسه با نیازهای کشور قدم بزرگی نیست، اما افتخار می‌کنیم که این قدم را برداشته‌ایم و امیدواریم ادامه داشته باشد.

وی افزود: کمباین‌سازی ایران به‌عنوان تولید‌کننده در راستای حمایت از تولید داخل، باید اقداماتی را انجام دهد، بهترین کاری که شرکت می‌توانست انجام دهد بحث کیفیت است و از طرف دیگر داخلی کردن مجموعه‌ها و قطعاتی است که از خارج از کشور وارد می‌شوند، در این مسیر باتوجه به حمایت انجام‌شده در زمینه کیفیت کمباین۱۰۶۰ وجود دارد که امروز رونمایی می‌شود، این یک خودباوری است که می‌توان در تک تک پرسنل توانمند شرکت مشاهده کرد.

مدیرعامل شرکت کمباین‌سازی ایران تصریح کرد: موضوع دومی که بسیار مهم و نیاز کشور است، سبد محصول جدید و محصولات جدیدی است که واقعاً نیاز کشور هستند، است، با تعاملی که سال گذشته با جهاد‌کشاورزی و خود کشاورزان داشتیم، موضوع محصول فعلی (کمباین۱۰۶۰) را بررسی کردیم و طی ۶ ماه، کمباین۱۰۶۰ که مواردی را برطرف کرده بود انجام‌ شد.

حمیدی‌فر بیان کرد: باتوجه به پستی و بلندی‌های موجود در کشاورزی کشور، یکی از مواردی که در کمباین۱۰۵۵ وجود داشت این بود که ضعف آنها بود، در مدل جدید اکسل برای برطرف کردن این مشکل تقویت شده است، همچنین سیستم انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها که دارای سه حالت تسمه‌ای (در کمباین قبلی موجود بود) پوزیترک در کمباین۱۰۶۰ برای کمک به کشاورز است تقویت و بهبود یافته است.
وی عنوان کرد: در محصولات بعدی هیدرواستاتیک هم انجام می‌شود، مشکلی که بسیاری از کشاورزان آن را داشتند لوله تخلیه بود، که هم‌اکنون مکانیزه شد، لوله تخلیه جدید ریزش گندم در باز‌بست که در گذشته ۱۰ کیلوگرم بود بسیار کاهش داد، کلش‌کش جدیدی روی کمباین نصب شده است که تلفیقی از کلش‌کش تخته‌ای و انگشتی است.

مدیرعامل شرکت کمباین‌سازی ایران خاطرنشان کرد: موضوعی که در زمان تحریم‌ها بسیار مهم است، موضوع مکانیزاسیون است، در دو سال گذشته به‌روی این موضوع کار شد و اتاق فکری تحت عنوان نوآوری و فن‌آوری در شرکت ایجاد شد و از نخبگان شرکت در آن استفاده می‌شود.

حمیدی‌فر بیان کرد: برنامه داریم هر سال حداقل دو محصول جدید را به بازار عرضه کنیم، در همین راستا در ۶ ماه نخست سال ۹۸ حداقل از یک محصول جدید برای تست مزرعه و ارائه بازار رونمایی می‌شود، در این زمینه محدودیت منابع انسانی وجود دارد بر همین اساس با شرکت‌های دانش‌بنیان و طراح قراردادهایی را منعقد کرده‌ایم.

وی ادامه داد: باتوجه به اقدامات انجام‌شده در سال آینده نخستین محصول جدید رونمایی می‌شود تا بتوانیم در بحث تحریم‌ها و جنگ اقتصادی به‌عنوان یک سرباز کوچک سهم خود را در شرایط کشور ایفا کنیم، شرکت کمباین‌سازی در سایه خودباوری و به‌پشتوانه علمی و عملی قطعاً می‌تواند شعار ما می‌توانیم را دوباره صرف کند.