• تاریخ: آذر ۲۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15358

دستگاه‌های خدمت‌رسان استان مرکزی موظف به تسریع در خدمت‌رسانی به مناطق حاشیه‌نشین هستند

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در بازدید از منطقه حاشیه‌نشین فانوس‌آباد ساوه اظهار داشت: ۱۱ میلیون نفر در کشور در حاشیه شهرها ساکن هستند که معمولا در کلانشهرها زندگی می‌کنند. وی افزود: این معضل ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در بازدید از منطقه حاشیه‌نشین فانوس‌آباد ساوه اظهار داشت: ۱۱ میلیون نفر در کشور در حاشیه شهرها ساکن هستند که معمولا در کلانشهرها زندگی می‌کنند.

وی افزود: این معضل هم مردم و هم شهرداری‌ها به ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان را دچار مشکل کرده و خاص ساوه نیست اما این معضل در ساوه به عنوان شهر بزرگ استان و نزدیک به تهران بیشتر است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ما آمدیم تا هم از نزدیک مشکلات را ببینیم و با حضور مردم و مسئولان مشکلات را بررسی کنیم، امکانات در این مناطق کم است و مردم در سختی به سر می‌برند.

آقازاده بیان کرد: اکنون زمین‌هایی که مورد تصرف واقع‌ شده دارای مشکلات حقوقی مختلفی هستند که مشکلاتی را برای دستگاه‌های خدمات‌رسان ایجاد کرده زیرا این دستگاه‌ها باید بر مبنای قوانین و ضوابط خدمات‌رسانی کنند.
وی ادامه داد: تمام تلاش مسئولان بعد از به وجود آمدن این شهرک‌ها برطرف کردن نیازهای ضروری مردم این مناطق است، ضرورت‌های اولیه در این منطقه وجود ندارد، گاز با سختی‌های قانونی سال گذشته به این منطقه آمده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: در تلاش هستیم تا با همکاری شورا و شهرداری در ساوه و استانداری یک سری از مشکلات را برطرف کنیم و برای جدول‌گذاری در تامین قیر استانداری کمک می‌کند.

آقازاده اضافه کرد: مشکلات قانونی حسینیه و مسجد باید تلاش شود تا با همکاری شهرداری ساوه برطرف شود و با کمک خیران آن را بسازیم و مردم بتوانند آداب مذهبی و مراسم خود را برگزار کنند.

وی افزود: آمدن ما به اینجا و در جمع مردم این است که بگوییم که تمام تلاشمان را می‌کنیم تا مشکلات شما را به حداقل برسانیم، در مورد دامداری هم باید با یک سری تمهیدات عوارض آن از قبیل بوی نامطبوع را کم کرد، مهار سگ‌های ولگرد هم باید در دستور کار قرار بگیرد.

۲۲ نقطه شهر ساوه تحت تاثیر حاشیه‌نشینی است

محمد بهاروند در این بازدید اظهار داشت: توجه به مناطق محروم همیشه مورد تاکید مسئولان نظام بوده و مردم این مناطق پشتوانه نظام هستند، براساس قانون، خدمات‌رسانی باید براساس پروانه یا ماده ۱۰۰ باشد که این امر خدمت‌رسانی به این مناطق را با مشکل روبه‌رو کرده بود.

وی ادامه داد: بعد از سه سال در مجلس طرحی تحت عنوان واگذاری امتیازات موقت مصوب شد که سبب فراهم شدن شرایط خدمت‌رسانی شد.

فرماندار ساوه بیان کرد: این منطقه یکی از مناطق هدف برای بازآفرینی است و جزو بافت‌های فرسوده محسوب می‌شود و از امروز کار جدول‌گذاری آن آغاز و در دهه فجر به اتمام می‌رسد.

بهاروند عنوان کرد: حدود ۱۵۰ تن قیر نیاز است که آسفالت خیابان اصلی در دستور کار قرار بگیرد، شهرداری در تلاش است این وضعیت حفظ و مقاوم سازی و خدمات‌رسانی انجام شود.

وی افزود: در ساوه بالای ۹۷ درصد و در روستاها افزون بر ۹۵ درصد گازرسانی انجام شده است، این منطقه از بدو انقلاب شکل گرفته و به لحاظ قانونی امکان خدمات‌رسانی به آن نبوده است، برای کار مردم و رعایت موازین اخلاقی و قانونی و حفظ روحیه انقلابی مدیری به زندان نخواهد رفت و مدیران نباید بترسند.

۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای روکش و ترمیم معابر ساوه نیاز است

رئیس شورای شهر ساوه هم در این بازدید با اشاره به نگاه شورا به مناطق حاشیه‌ای گفت: نگاه شورای پنجم توزیع عادلانه امکانات در شهر و نگاه ویژه به مناطق کم‌بهره و نقاط حاشیه است‌ و در عمر یک ساله فعالیت‌های خوبی انجام شده است.

احمد حاج‌امینی تصریح کرد: ۸ منطقه جدیدا وارد جامعه هدف شدند که نیازمند اعتبارات استانی و بعضاً ملی است، شهرداری و شورا به لحاظ گستردگی به تنهایی قادر به تأمین نیازهای این مناطق نیست.

وی ادامه داد: همه این فعالیت‌هایی که در دوره شورای پنجم انجام شده با توجه به نیازسنجی و نظرسنجی از عامه مردم و متخصصان انجام شده است .

رئیس شورای شهر ساوه عنوان کرد: برای جدول‌گذاری و آسفالت در سال ۹۶ قیر تعلق گرفته و بخشی از خدمات انجام شد، شهر ساوه با توجه به وضعیتی که دارد باید در استان ویژه‌تر دیده شود.

حاج‌امینی اضافه کرد: در بحث بافت‌های فرسوده محله قاسم‌آباد، نقشه‌ها تهیه و فعالیت‌ها انجام شده و منتظر تامین اعتبار هستیم، ۴۵ میلیارد بودجه ستاد باز‌آفرینی در استان برای امسال مصوب شده و استدعا داریم که این بودجه در شهرستان‌ها جذب شود.

وی افزود: فضای سبز و پارک خواسته مشروع مردم است و استدعا داریم که سازمان مسکن و شهرسازی با شهرداری همکاری بیشتری داشته باشد و تعامل بیشتر در بحث واگذاری زمین داشته باشند.

رئیس شورای شهر اسوه تصریح کرد: ۱۲ هزار مترمربع آسفالت و ۱۰۰ تن قیر برای آسفالت نیاز است، مسئولان در بحث اعتبارات دقت نظر داشته باشند، ۶۰ درصد معابر ساوه نیاز به روکش و ترمیم دارد و ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای این کار لازم است.

انتهای پیام/ح