• تاریخ: آذر ۲۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15349

مسئولان درراستای مقبولیت و مشروعیت نظام تلاش کنند

علی میرزایی ظهر امروز در آیین معارفه بخشدار بخش مرکزی شهرستان ساوه و سرپرست بخشداری نوبران که در محل فرمانداری ساوه برگزار شد، با اشاره به ضرورت خدمت صادقانه به مردم اظهار داشت: خدمت صادقانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک ...

علی میرزایی ظهر امروز در آیین معارفه بخشدار بخش مرکزی شهرستان ساوه و سرپرست بخشداری نوبران که در محل فرمانداری ساوه برگزار شد، با اشاره به ضرورت خدمت صادقانه به مردم اظهار داشت: خدمت صادقانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک هدیه الهی است و این توفیق نصیب هر کسی نمی‌شود، بنابراین کسانی که به این توفیق دست پیدا می‌کنند باید خود را برای خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی آماده کنند.

وی افزود: نظام‌های سیاسی دنیا به دنبال مقبولیت و مشروعیت خود هستند، چراکه مقبولیت و مشروعیت دو بال یک نظام و به منزله اقتدار آن محسوب می‌شوند، باید تلاش کنیم به دنبال یک مقبولیت که به مشروعیت آن نظام منجر می‌شود باشیم، بنابراین در توزیع قدرت سیاسی باید دقت کرد، زیرا توزیع قدرت در بین افراد کاردان و دارای صلاحیت، کارآمدی نظام را به همراه دارد.

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری مرکزی تصریح کرد: نارضایتی در کارآمدی نظام سبب کاهش مقبولیت و مشروعیت می‌شود، درحالی که کارآمدی کمک به روزنه‌های امید در جامعه و ارتقا دستاوردهای نظام است، بنابراین در انتصابات باید بهترین‌ها را انتخاب کرد که بتواند در عین شفافیت و پاک‌دست بودن خدمات شایسته به مردم و نظام ارائه دهد.

میرزایی بیان کرد: گرایش به دودستگی در انتصابات سبب ایجاد اختلاف در نظام و دلسردی مردم نسبت به نظام و مسئولان می‌شود، در همین راستا استاندار مرکزی در انتصابات افراد به دنبال بهترین انتخاب و افراد واجد صلاحیت و از سویی بومی هستند، در شرایط امروز که دشمنان برای تخریب نظام هزینه‌های کلانی اختصاص دادند باید به دنبال بهترین انتخاب باشیم.

وی ادامه داد: براساس ابلاغیه وزارت کشور در حوزه استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها، انتصابات باید از افراد شاغل در وزارتخانه استفاده شود، انتظار می‌رود بخشداران و فرمانداران درراستای همگرایی و خدمت صادقانه به مردم در حوزه استحفاظی خود تلاش کنند.
انتصابات را به چشم طعمه نگاه نکنیم

فرماندار ساوه هم در این مراسم با اشاره به ضرورت خدمت صادقانه به مردم گفت: هدف همه انبیاء تشکیل حکومت اسلامی بوده و خوشبختانه این مهم محقق شده و باید قدردان آن بود ولی در تشکیلات این حکومت، مردم به عنوان ولی نعمتان نقش به سزایی دارند، بنابراین این مردم شایسته خدمت صادقانه هستند.

محمد بهاروند افزود: همه مسئولان باید درراستای حل مشکلات مردم تلاش کنند و مردم باید این اقتدار را در عملکرد مدیران ببینند، هر چند نمی‌توان از حیث مادیات رضایت مردم را تامین کرد، ولی تکریم مردم و صادق بودن می‌تواند اعتماد نسبت به نظام و مسئولان را به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: بعضا شاهد کم‌کاری عملکرد برخی مسئولان در خدمت‌رسانی به مردم هستیم که دستگاه نظارتی را بهانه قرار می‌دهند، اگرچه برخی کارها خلاف قانون است ولی رفاه و منافع مردم انتظار دستگاه‌های نظارتی و دیگر دستگاه‌ها است، در صورت تخلف و تبعیض در ارائه خدمت، دستگاه نظارتی وارد عرصه می‌شود.

معرفی پتانسیل‌های منطقه و توسعه اشتغال مورد توجه بخشداران باشد

فرماندار ساوه بیان کرد: انتصابات باید گامی درراستای خدمت به مردم باشد، نه این که به عنوان طمعه دیده شود، بخشداران نمایندگان یک اداره و ارگان نیستند بلکه نماینده نظام و دولت هستند، بنابراین رسالت سنگینی بر عهده دارند، ضعف عملکردی آنها سبب بدبینی مردم به نظام و دولت می‌شود.

بهاروند ادامه داد: نظارت بر عملکرد ادارات، شهرداری، شورا و به‌ویژه دهیار و حوزه استحفاظی آنها باید انجام شود و معرفی پتانسیل‌های منطقه و توسعه اشتغال باید مورد توجه بخشداران قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه فرمانداری در سطح منطقه، ایجاد امنیت است و یکی از مقوله‌های امنیت، ایجاد اشتغال است، فرمانداری در این راستا در حوزه رونق تولید و فراهم کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری پیشگام است.

به‌گزارش تسنیم، در این مراسم “محمدحسین قاسیمان” به عنوان بخشدار نوبران و “یوسف حیدری” به عنوان سرپرست بخشداری نوبران منصوب شدند.