• تاریخ: آذر ۲۴, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15366

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۲۳

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهرستان برگزار شد با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امنیت ملی، توان ارزی و استقلال جمهوری اسلامی ایران قابل مذا ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهرستان برگزار شد با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امنیت ملی، توان ارزی و استقلال جمهوری اسلامی ایران قابل مذاکره نبوده و هیچگاه هم قابل مذاکره نیست که این از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است به طوری که پیش از انقلاب اسلامی محمدرضا و رضا شاه پهلوی بیگانگان آن چنان قدرتی داشتند که تمام خواسته خود را به کشور و شاه تحمیل می‌کردند و آنها هم می‌پذیرفتند.

وی افزود: این درحالی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و امروز آن بساط نوکر خارجی بودن تمام شده و ایران اسلامی ما کشور اسلام، امامت و آماده برای جهاد و شهادت است.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: مسائل و توان موشکی ایران ارتباطی با مسئله برجام ندارد، هرند در برجام صحبتی از موشک‌های ایران دیده نشده که اگر بخثی هم در این باره بود هیچ کسی در کشور آنرا نمی‌پذیرفت چراکه برده بیگانگان بودن امری غیرقابل پذیرش در کشور است.

وی اضافه کرد: این درحالی است که ایران این همه شهید تقدیم اسلام کرد تا امروز بتواند سربلند باشد و برای کشور و ملت در کشور و توسط خود مردم و کشور تصمیمات لازم و مناسب برای کشور گرفت، چراکه جوانان ایران اسلامی شهادت را به ذلت ترجیح می‌دهند.

امام جمعه اراک به موضوع هفته فناوری و ضرورت توسعه دانش و فناوری در کشور اشاره کرد و گفت: دانش به تنهایی ارزش ندارد و تنها به عنوان وسیله‌ای برای تجارت قلمداد می‌شود بنابراین شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها باید در حوزه دانش و فناوری در کشور فعالیتی جدی داشته باشند تا بتوان در حوزه‌های مختلف همچون صنعت، کشاورزی و دیگر زمینه‌ها به تکنولوژی‌های پیشرفته دست یابیم.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: بنابراین باید در حوزه تولید و ساخت کالاها متناسب با نیازهای داخلی تلاش کرد که در این حوزه همت و تلاش دانشگاه‌ها برای فراهم ساختن زیرساخت‌ها امری مهم و لازم است.

وی عنوان کرد: بنابراین می‌توان صنایع بزرگ و بی‌تحرک و سنگین را توان تولید درست ندارند را به صنایع خرد و هایتک تبدیل کرد تا بتوانیم از این بخش‌ها حداکثر استفاده را برده و شاهد تولید بالا در کشور باشیم.

دری نجف‌آبادی باانتقاد از افزایش قیمت‌ها بر ضرورت ارتقای کیفیت و ایمنی خودرو در کشور تاکید کرد و افزود: خودروسازان داخلی باید به جای افزایش قیمت و افزایش هزینه‌های واردات خودرو، وارد بازار رقابت جهانی شوند تا بتوان شاهد صادرکردن خودروهای داخلی باشیم چراکه با صادرات خودرو می‌توان در حوزه صادرات غیرنفتی شاهد پیشرفت خوبیباشیم زیرا کشور با صادرات موفق و آباد می‌شود بنابراین باید در این باره همت و برنامه‌ریزی دقیق داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت کنترل بیشتر بازار و قیمت‌ها گفت: باید با بسترسازی و برنامه‌ریزی دقیق و درست از هرگونه تحمیل بار اضافه هزینه بر دوش مردم جلوگیری کرد که در این راستا دولت باید نظارت خود را بر قیمت کالا به ویژه کالاهای اساسی امری ضروری است.

دری نجف‌آبادی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: از جمله تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظ ارزش پول ملی و حمایت و تشویق به تولید داخلی است و اینها از مواردی است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری برضرورت تعامل حوزه و دانشگاه تاکید کرد و گفت: حوزه و دانشگاه دو بال توانمند کشور است و اگر تاثیرگذاری علمی با روحیه انقلابی و خدمت به مردم همراه شود، به کشور آسیبی نمی رسد.

وی ادامه داد: چشم ملت ایران به حوزه‌ها و دانشگاه‌ها است بنابراین باید در مرکز عمل و دانش حرکت کرده و نیازهای جامعه را برطرف کنند بنابراین دانشگاه‌ها و حوزه‌ها با توجه به بازی‌هایی که بیگانگان بر سر ما درمی‌آورند باید در مقابل دشمن بایستند و ایمان و قدرت و اراده از خودشان نشان دهند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: این درحالی است که در ابتدای انقلاب حتی توان ساخت یک آر پی جی ساده را نداشتیم اما امروز در حوزه موشک‌های بالستیک فعالیت داریم و با انجام این نوع فعالیت‌ها و افتخارآفرینی‌ها به آمریکا می‌فهمانیم که باید آرزوی نابودی ایران را با خود به گور ببرد.

امام جمعه اراک در واکنش به تهدیدات نتانیاهو ادامه داد: مساحت تمام سرزمین فلسطین اشغالی از استان مرکزی کمتر است و تنها کافی است سپاه روح‌الله استان مرکزی اقدام به جنگ با نتانیاهو کند تا به دشمن ثابت کند که تهدیدهای آنها اثری ندارد.