• تاریخ: دی ۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15392

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

آیت الله « قربانعلی دری نجف آبادی » در خطبه های نماز جمعه اراک افزود: چشمان بیدار دستگاه اطلاعاتی و امنیتی مراقب هستند تا یکی از بزرگترین نعمت ها که امنیت است، آسیب نبیند. وی اظهار داشت: تاسیس گارد امنیت پرواز به دستور ح ...

آیت الله « قربانعلی دری نجف آبادی » در خطبه های نماز جمعه اراک افزود: چشمان بیدار دستگاه اطلاعاتی و امنیتی مراقب هستند تا یکی از بزرگترین نعمت ها که امنیت است، آسیب نبیند.
وی اظهار داشت: تاسیس گارد امنیت پرواز به دستور حضرت امام (ره) شکل گرفت و اکنون امنیت موجود در مسافرت هوایی مولود و اثر این حرکت ارزشی است.
امام جمعه اراک در ادامه گفت: مبنای کار در جمهوری اسلامی تکلیف گرایی، مسئولیت پذیری، عدالت خواهی و شایسته سالاری است و کسانی که این شاخصه ها را نادیده بگیرند در مدار ارزش های نظام اسلامی نیستند.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: رانت خواری آفت است و کسانی که در رده های مسئولیتی نظام اسلامی خدمت می کنند می کوشند تا با این پدیده نامبارک در جامعه مقابله کنند.
وی با یادآوری حادثه آتش سوزی درمدرسه زاهدان، اظهار داشت: این حادثه که منجر به فوت چهار دانش آموز بی گناه شد همگان را متاثر کرد و برای دوری از تکرار این رخدادهای تلخ باید تدابیر لازم و نظارت ها از سوی مسئولان در دستورکار قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: به گفته وزیر آموزش و پرورش ۲۵ هزار مدرسه با وسایل گرمایی نفتی در کشور وجود دارد که امکان تغییر و اصلاح سیستم گرمایشی آن ها در بازه زمانی کوتاه نیست اما می توان با آموزش شیوه صحیح استفاده از این ابزارها از تکرار این حوادث دلخراش جلوگیری کرد.
آیت الله دری نجف آبادی در ادامه افزود: قبل پیروزی انقلاب ۶ هزار مگاوات برق در ایران تولید می شد که به برکت انقلاب اسلامی تولید برق کشور به ۸۰ هزار مگاوات رسیده است و همچنین با تلاش دولتمردان میزان باسوادی در کشور از ۴۷ درصد به ۹۰ درصد افزایش یافته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش، اظهار داشت: در سازمان ملل ایران را ناقض حقوق بشر معرفی می کنند اما درمقابل عربستان با این میزان ظلم بی تقصیر جلوه داده می شود که این برخورد دوگانه مجامع بین المللی ظلم بزرگ به ایران اسلامی است.