• تاریخ: دی ۵, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15416

مرحوم آیت‌الله شاهرودی ‌نظریه‌پرداز نوگرا‌ و متفکر بزرگ اسلامی بود‌

آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز درباره شخصیت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی اظهار داشت: ارتحال عالم و مرجع بزرگ آیت‌الله هاشمی شاهرودی را خدمت رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه نجف ...

آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز درباره شخصیت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی اظهار داشت: ارتحال عالم و مرجع بزرگ آیت‌الله هاشمی شاهرودی را خدمت رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه نجف اشرف و حوزه قم همچنین شاگردان و خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: آیت‌الله شاهرودی نظریه‌پرداز نوگرا‌، تئوری‌پرداز و متفکر بزرگ اسلامی بود که تئوری‌ها را از صحنه نظر به صحنه اجرا، خط مشی‌گذاری و اجرا تبدیل می‌کرد. ایشان با تاسی از استاد بزرگ‌شان آیت‌الله شهید محمدباقر صدر ذوب در اسلام‌، مکتب امام خمینی(ره) و ولایت رهبری شد و مسئولیت‌های بزرگی که در نظام داشت را با امانت و دلسوزی انجام می‌داد.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دغدغه اصلی مرحوم آیت‌الله شاهرودی دولت‌سازی در چارچوب نظریه اسلام، توجه به تقویت مذاهب و حب به اهل‌بیت، پاسخگو‌بودن به نیازهای انسان معاصر و انسجام امت اسلامی، حل مشکلات مردم و معضلات نظام اسلامی بود.
وی ادامه داد: در صحنه مبارزه ایشان یک مبارز فداکار‌ در راه تحقق نهضت امام راحل بود و با شرکت در درس‌های امام راحل در نجف‌اشرف نظریه ولایت فقیه را ترویج دادند و در صحنه اجرا نیز به خوبی با رژیم صدام مبارزه کرد به‌طوری که سه تن از برادرهای ایشان به شهادت رسیدند.

آیت‌الله کعبی گفت: یکی از محورها و پشتیبانان اصلی نهضت مقاومت اسلامی در منطقه اعم از حزب‌الله لبنان، گروه‌های مقاومت اسلامی در عراق، مدافعان حرم در سوریه و رهبران نهضت اسلامی در جهان مرحوم آیت‌الله شاهرودی بود ضمن اینکه ایشان دانشگاه عدالت را تاسیس کردند.

وی با بیان اینکه ترویج موسسات خیریه از رفتارهای معنوی ایشان بود، گفت: بررسی مسائل علمی و مالی شاگردان از رفتارهای نیک ایشان بود و با همین رفتار نیکو شاگردان برجسته‌ای را تربیت کردند.