• تاریخ: دی ۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15432

سیره زندگی آیت‌الله شاهرودی باید الگوی رفتاری مسئولان قرار گیرد

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در مراسم یادبود آیت‌الله شاهرودی، با اشاره به جایگاه آیت‌الله شاهرودی اظهار داشت: آیت‌الله شاهرودی تحصیل خود را در حوزه علمیه نجف گذراند و خود شاگرد ممتاز، نتیجه و عصاره یک قرن و ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در مراسم یادبود آیت‌الله شاهرودی، با اشاره به جایگاه آیت‌الله شاهرودی اظهار داشت: آیت‌الله شاهرودی تحصیل خود را در حوزه علمیه نجف گذراند و خود شاگرد ممتاز، نتیجه و عصاره یک قرن و نیم فقاهت و ترویج و آموزش اصول شیعه است، خدمات ایشان در عالم تشیع و حوزه‌های علمیه باقی می‌ماند، وی در دیوان عدالت اداری و دادسراها کارهای ارزشمندی انجام داد و برای احیای دوباره دادسراها اقدام کرد تا دادسراها دوباره احیا شدند، پیشگیری و صیانت از حقوق مردم را نیز با قدرت پیگیری می‌کرد و زندان‌زدایی، حبس‌زدایی و جایگزینی حبس از اقدامات ایشان بود.

وی افزود: از ویژگی‌های مهم آیت‌الله شاهرودی، نبوغ فکری و ذهنی و استعداد ایشان بود، آزاداندیشی در سیره ایشان کاملا مشهود بود و وی توانست فقه حکومتی که امام(ره) به ایشان ماموریت داده بود را به معنای دقیقه کلمه بیان کند، ایشان در حوزه اقتصاد اسلامی مباحثی کاملا روشن دارد و در مباحث نوین فقهی اساس فقهی حوزه علمیه نجف را منتقل می کرد و در حوزه نظریه‌های موجود، اهل نظریه‌پردازی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اقتدار و قدرت قوه قضائیه، نتیجه تلاش‌ها و زحمات شبانه‌روزی است که مسئولان این قوه به‌ویژه آیت‌الله شاهرودی در این راه کشیده‌اند، آیت‌الله شاهرودی از مجاهدان اسلام و اهل بیت در عراق و ایران بودند و در این راه سه برادر ایشان نیز به درجه شهادت رسیدند، با توجه به اینکه این مرحوم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در تمام سنگرهایی که حضور داشتند منشاء آثار و برکات بسیاری بودند در نتیجه سیره این مجاهد باید الگوی رفتاری مسئولان قرار گیرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: باید همیشه شاکر خداوند باشیم، با توجه به اینکه مسائل اقتصادی در اداره امور کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و با افزایش قیمت‌ها مشکلاتی در امورات زندگی مردم رخ می‌دهد اما نباید تنها به رفاهیات مالی و اقتصادی توجه داشت.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی مسیر گسترش اسلام، بیداری اسلامی و احیای فرهنگ مقدس عاشورا را فراهم کرد و امروز تمام مسلمانان جهان با الگوگیری از ارزش‌های انقلاب اسلامی مقابل یزیدیان زمان صف‌آرایی می‌کنند و با مقاومت و ایثار از حقوق خود دفاع می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: مفهوم مهم اصل ۴۴ این است که میدان وسیعی به کارهای جدید بدهید تا در این راستا واگذاری‌ها انجام، عملکردها بهتر شده و امور نیز بهتر اداره شود تا شاهد اشتغال بهتر و تحقیقات بیشتر و کمتر شدن مشکلات موجود باشیم و ۱۰ برابر وضعیت تولید موجود، سرمایه‌گذاری در کشور افزایش پیدا کند.

آیت‌الله دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: بر همین اساس باید سرمایه‌گذاری توسعه پیدا کند و در اقتصاد ملی معجزه‌ای اتفاق بیفتد، نباید بگذاریم عده‌ای افراد فاسد و نالایق به اقتصاد ملی ضربه بزنند و آن را از بین ببرند، ایثارگری و مجاهدت‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری همواره باید در یاد و خاطره مردم ایران باشد و اجازه ندهند که افکار سطحی و بدون پایه و اساس دشمنان سبب بر هم ریختن ذهن آنها شده و با این افکار آب در آسیب دشمن بریزند.

وی بیان کرد: ایران اسلامی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ژاندارم آمریکا و عراق هم ژاندارم روسیه در منطقه خاورمیانه بودند، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی کمونیسم، مارکسیسم و لیبرالیسم در منطقه از بین رفته و هر ۲ کشور از استقلال بی سابقه‌ای برخوردار هستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گروه‌های سیاسی مختلف از سوی آمریکا و با حمایت آمریکا و اروپا در ایران تشکیل شدند که به دنبال شکست و نابودی انقلاب اسلامی بودند اما با تلاش و مجاهدت‌های امام(ره)، مقام معظم رهبری و رزمندگان اسلام این توطئه‌ها و نقشه‌ها نقش بر آب شد، امروزه تمام این مجاهدت‌ها باید الگویی برای ملت ایران باشد تا بتوان با بهره‌گیری از آنها توطئه‌های دشمن را خنثی کرد.