• تاریخ: دی ۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15430

پروژه مسکن مهر استان مرکزی تا پایان سال ۹۷ تکمیل و تحویل شود

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده عصر امروز در در جلسه شورای مسکن استان مرکزی با اشاره به روند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر استان مرکزی اظهار داشت: از مجموع ۳۹ هزار و ۲۱۰ واحد مسکن مهر در استان مرکزی، ۲۳ هزار و ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده عصر امروز در در جلسه شورای مسکن استان مرکزی با اشاره به روند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر استان مرکزی اظهار داشت: از مجموع ۳۹ هزار و ۲۱۰ واحد مسکن مهر در استان مرکزی، ۲۳ هزار و ۶۲۹ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و ۹ هزار و ۳۲۶ واحد هم در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر قرار دارند که در مجموع ۶۶۳ واحد آن هنوز تکمیل نشده است.

وی افزود: در دو شهر جدید امیرکبیر و مهاجران ۲ هزار و ۶۵۵ واحد مسکن مهر وجود دارد که از مجموع واحدهای تکمیل نشده، ۴۳۱ واحد مربوط به شهر جدید امیرکبیر بوده و لازم است که تعیین تکلیف شوند و بتوانیم تا انتهای سال ۹۷ آنها را تکمیل کرده و تحویل دهیم، با توجه به این که این جلسات بیشتر در حوزه سیاست‌گذاری بوده و هم اکنون شکل جلسه کارشناسی به خود گرفته، لازم است معاونت عمرانی استانداری جلسه‌ کارشناسی دقیقی متشکل از پیمانکاران این طرح‌ها، فرمانداران، شهرداران و غیره در زمینه مشکلات تمامی واحدهای باقیمانده را برگزار کند تا بتوانیم با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط هرچه سریع‌تر این واحدها را تکمیل کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: از یک میلیون و ۷۲۴ واحد تحویلی یک میلیون و ۹۰ هزار واحد در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده که نشان‌دهنده این است که بزرگترین دغدغه دولت تکمیل و تحویل این پروژه‌ها است، از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر بیش از ۲۰۰ هزار واحد مشکلات حقوقی، قانونی و جانمایی‌های غیراستاندارد و نامطلوب دارد که از معضلات بزرگ این پروژه در طول ۱۰ تا ۱۲ سال بود.

آقازاده بیان کرد: در استان مرکزی کار بسیار خوب پیش رفته است، با توجه به این که جلسه کنونی تقریبا جلسه بی‌نتیجه‌ای بود اما حداقل نتیجه‌‌ای که از آن می‌گیریم تعیین تکلیف ۴۳۱ واحد در شهر امیرکبیر است که در این راستا همه باید تلاش کنند.

وی با اشاره به مشکل شهر جدید امیرکبیر گفت: تامین آب آشامیدنی مشکل اصلی شهر جدید امیرکبیر بود که با تمهیدات انجام‌شده در استان، مشکل آب شهر جدید امیر‌کبیر هم برطرف شده و پروژه آب‌رسانی درحال انجام است، به دنبال این هستیم تا باقیمانده واحدهای مسکن مهر را در سال ۹۷ تکمیل و تحویل دهیم، هفته آینده جلسه‌ای برای تعیین تکلیف واحدهای ساوه، محلات، خمین و غیره برگزار می‌شود.
۶۶۳ واحد مسکن مهر در استان مرکزی باید تعیین تکلیف شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به شرایط پروژه‌های مسکن مهر استان گفت: از ۲۳ هزار و ۶۲۹ قرارداد امضا‌شده در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۱۵۲ واحد تحویل نشده و از ۹ هزار و ۳۲۶ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر هم ۷۰۸ قرارداد خودمالک و ۸۰ قرارداد ساخت باقیمانده است .

احمد مرزبان افزود: در شهر جدید امیرکبیر و مهاجران هم از مجموع دو هزار و ۶۵۵ واحد، ۴۳۱ واحد باقیمانده که طی بازدید امروز قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر، شاهد پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد پروژه بودیم.

وی تصریح کرد: از ۳۹ هزار و ۲۱۰ واحد مسکن مهر در استان مرکزی با احتساب خودمالک یک هزار و ۳۷۱ واحد و بدون احتساب خودمالک ۶۶۳ واحد باید تعیین تکلیف شوند.