• تاریخ: دی ۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15436

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۰۷

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به رحلت آیت‌الله هاشمی شاهرودی اظهار داشت: یاد آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت را گرامی می‌داریم این عالم ربانی منشاء برکات ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به رحلت آیت‌الله هاشمی شاهرودی اظهار داشت: یاد آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت را گرامی می‌داریم این عالم ربانی منشاء برکات زیادی برای حوزه‌های علمیه بود.

وی افزود: آیت‌الله هاشمی شاهرودی عالمی نستوه، زمان‌شناس و منشأ آثار و برکات بسیاری بود که همیشه در خاطر و یاد ملت ایران زنده و ماندگار خواهد بود.

امام جمعه اراک با اشاره به فعالیت حوزه‌های علمیه گفت: حوزه‌های علمیه با تبیین مبانی دینی در ابعاد مختلف می‌توانند دیدگاه اسلام در مسائل مختلف و ‏جهت‌گیری ‏دینی و حرکت جامعه را در راستای رسیدن به پیشرفت و توسعه مطلوب و پویایی تمدن اسلامی ترسیم کنند.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: این در حالی است که روحانیان و عالمان دینی از سال‌ها پیش از انقلاب همواره در صحنه بوده و به سبب جایگاه ویژه در میان مردم و ارتباط وسیع با جوانان در راهبری رخدادهای انقلاب نقش آفرینی مستقیم داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مجتمع حوزوی خاتم‌الانبیا در اراک فعالیت می‌کند که منشا خدمات بسیاری بوده و هست به طوری که هم اکنون بیش از ۱۵۰ طلبه از مرکز جامعه المصطفی، ۷۰ طلبه از لبنان و بیش از ۳۰۰‌ طلبه از نقاط مختلف ایران اسلامی در این مجتمع تحصیل می‌کنند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: رسالت علما و بزرگان دینی همان رسالت اولیا و انبیای الهی است چرا که علمای دینی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان نظام اسلامی باید نسبت به افزایش سطح علمی خود و جامعه و بصیرت‌افزایی در جامعه تلاش و اقدام کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان در تهران گفت: به خانواده‌های این دانشجویان تسلیت می‌گوییم زیرا این حادثه مایه غم و اندوه فراوان جامعه به ویژه جامعه دانشگاهی ما شد، علت چیست که از اتوبوس از رده خارج‌ شده در این دانشگاه استفاده شده و چرا به وضعیت آن جاده رسیدگی نشده بود تا این اتفاق رخ ندهد.

وی افزود: از خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه دلخراشی عذرخواهی کرده و همدردی می‌کنیم اما چرا مسئولان غفلت می‌کنند، زیرا نباید همواره مسائل را سیاسی جلوه داد و باید به مشکلات مردم رسیدگی شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت نهم دی روز بصیرت گفت: ۹ دی روز ولایت، بصیرت، وحدت ملی و هوشیاری و مجاهدت برای خنثی کردن دسیسه و توطئه‌های دشمنان است، ملت ما در ۹ دی ماه با حضوری آگاهانه در صحنه، نقشه دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را برای ایجاد تفرقه در صفوف مردم و مسئولان نقش بر آب کردند چرا که دشمن با تبلیغات گسترده در فتنه ۸۸ تلاش داشت تا به انقلاب اسلامی و اتحاد مردم ضربه بزند ولی با حضور با بصیرت مردم در نهم دی تمام دسیسه و نقشه دشمن نقش برآب شد.

وی افزود: بنابراین باید مراسم گرامیداشت روز نهم دی که به نام روز بصیرت ملت ایران نامگذاری شده، هر سال باعظمت و شکوه بیشتری نسبت به سال قبل در سراسر کشور و استان مرکزی برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به روز صنعت پتروشیمی گفت: باید اجازه نداد تا در کشور خام فروشی اتفاق بیفتد و باید با تولید محصولات دارای ارزش افزوده و صادرات آن از خام فروشی و نیاز به بیگانگان جلوگیری کرد، امروز در کشور نقاط ضعف هست اما نه آنطور که عزت و اقتدار نظام، انقلاب و مردم را فراموش کنیم بنابراین باید با افتخار در مسیر اعتلا و سربلندی نظام و انقلاب تلاش کنیم.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: مسیر انقلاب اسلامی مسیر استقامت و همان مسیر مورد تاکید خدای متعال و قرآن کریم است که نصرت در این راه و مسیر قرار دارد بنابراین همانطور که امام راحل فرمودند باید پشتیبان ولایت فقیه بود تا به نظام و مملکت آسیبی نرسد و نباید کسی در کشور برای دشمن دروازه بانی کند.