• تاریخ: دی ۱۴, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15454

مبلغان دینی باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای مردم تبیین کنند

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر امروز در نشست هم اندیشی و دانش افزایی معاونان تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء (ص) اراک با اشاره به وظایف جامعه روحانیت اظهار داش ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر امروز در نشست هم اندیشی و دانش افزایی معاونان تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء (ص) اراک با اشاره به وظایف جامعه روحانیت اظهار داشت: یکی از وظایف جامعه روحانیت انتقال ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی و بازگو کردن وحدت و یکپارچگی ملی در مقابله با استبداد و ظلم برای نسل امروز است.

وی افزود: باتوجه به این که افزایش اعتماد عمومی و سطح رضایتمندی مردم در جامعه در گرو تقویت روزافزون رابطه ملت با نظام حاکمیتی است، در این میان نقش روحانیت بیشتر از دیگر اقشار جامعه برجسته است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: باتوجه به این که جامعه روحانیت همواره از گروه‌های مرجع و نخبه فکری و دینی در ایران اسلامی بوده‌اند و پیوند عمیق این قشر با لایه های مردم از دیرباز ناگسستنی است، بیش از هر زمان دیگری نیاز است که سطح ارتباط در حلقه ملت و مسئولان از سوی مبلغان دینی تقویت شود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف جامعه روحانیت پشتیبانی قاطع از جایگاه ولایت فقیه، آرمان‌های امام راحل و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است، سرمایه‌گذاری در این بخش نظام اسلامی را بیمه می کند، اقتدار و صلابت ولایت فقیه در ایران اسلامی خار چشم دشمنان اسلام است بنابراین آحاد جامعه به خصوص جامعه روحانیت باید تا پای جان از این جایگاه والا صیانت کنند.

وی اضافه کرد: باتوجه به حضور موثر روحانیت در بین آحاد جامعه، آنها می‌تواند در نشر ارزش‌های اخلاقی در جامعه نقش بسیار موثری داشته باشند همان گونه که تا کنون هم داشتند اما باتوجه به شرایط کنونی جامعه، باید این نقش پررنگ‌تر از گذشته شود، روحانیت باید در حفظ و صیانت از ارزش‌های انقلاب تمام اهتمام خود را به کار گیرد تا مبادا دشمن زره‌ای به اهداف پلید خود نزدیک شود.