• تاریخ: دی ۱۴, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15451

محورهای برف‌گیر و گردنه‌های استان مرکزی لغزنده است

علی زندی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره آخرین وضعیت‌ محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: باتوجه به سامانه برفی که از روز گذشته وارد استان شده است نیروهای راهداری استان از همان ساعات ابتدایی مشغول به کار ...

علی زندی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره آخرین وضعیت‌ محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: باتوجه به سامانه برفی که از روز گذشته وارد استان شده است نیروهای راهداری استان از همان ساعات ابتدایی مشغول به کار بودند و هم اکنون همه محورها باز هستند تنها تردد در محور ساوه به همدان جاده قدیم گردنه دوخان به سبب بارش برف با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

وی افزود: برای تردد در آزاد‌ راه ساوه ـ همدان و محورهای تفرش هم به سبب بارش برف باید از زنجیر چرخ استفاده شود که البته تردد در مابقی محورها عادی و روان است.

زندی‌فر خاطرنشان کرد: درحالی که بارش در استان مرکزی از عصر روز چهارشنبه آغاز شده در دو روز گذشته نیز بارش برف از سمت زالیان شروع شد و در خنداب و کمیجان و تفرش و غرق‌آباد بارش برف داشتیم.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی درباره فعالیت‌های انجام‌شده به‌منظور بسته نشدن محورها در اثر بارش برف عنوان کرد: تاکنون در محورها از شن و ماسه استفاده‌شده به طوری که از زمان شروع بارش در استان مرکزی بالغ بر ۱۰۰ ماشین و ۱۹۰ نفر نیروی راهداری در محورهای مختلف استان مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: هرچند بارش برف موقتاً و در برخی ساعات متوقف می‌شود اما فعالیت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بی‌وقفه در حال خدمت‌رسانی است.

زندی فر با با اشاره به اینکه هیچ‌یک از محورها انسداد نیست اضافه کرد: تاکنون مشکلی در جاده‌ها به وجود نیامده و تمام محورهای شهری و روستایی استان باز است.