• تاریخ: دی ۱۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15457

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۱۴

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان اراک در مصلی بیت‌المقدس این شهر با اشاره به رسیدن سالروز کشف حجاب رضاخانی در کشور اظهار داشت: دشمن برای ترویج فساد در جامعه ایرانی به دنبال توسعه بی‌ ...

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان اراک در مصلی بیت‌المقدس این شهر با اشاره به رسیدن سالروز کشف حجاب رضاخانی در کشور اظهار داشت: دشمن برای ترویج فساد در جامعه ایرانی به دنبال توسعه بی‌حجابی و کشف حجاب بوده و این موضوعی است که رضاخان به عنوان یک فرد قلدرمآب نه از قانون چیزی می‌دانست و نه به قانون تمکین داشت، با دستور گرفتن از روباه پیر انگلستان خبیث برای تحقق اهداف شوم انگلیسی‌ها به ان حربه روی آورد تا با کشف حجاب فرهنگ ایرانی و اسلامی و اعتقادات مذهبی مردم را تحت شعاع قرار دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: انقلاب اسلامی سبب شد تا دست ناهلان و افراد خودفروخته و نالایق را که با اساس اسلام ضدیت داشتند کوتاه کند به طوری که دشمن گمان می‌کرد با عناصر خودفروخته می‌تواند به شخصیت امام(ره) تعدی کند درحالی که عشق امت به امام(ره) برخواسته از عمق جان و براساس باورداشت‌های دینی آنها بود به گونه‌ای که روزنامه اطلاعات در مقاله‌ای در دیماه ۵۶ با مقاله‌ای برعلیه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی درباره موضوع کشف حجاب هجمه‌ای وارد کرد که ملت برای حمایت از مرجعیت به پا خواست و در ۱۹ قیام کرد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: پس از آن تاریخ، جرقه انقلاب زده شد و پس از آن رویداد، مردم تبریز، اصفهان، کرمان، شیراز، مشهد و سایر شهرهای دیگر برخاستند و به قیام همه‌گیر انقلاب اسلامی پیوستند این درحالی است که هوشیاری و آگاهی مردمی ریشه طاغوت ستم‌شاهی و بنیان استبداد و وابستگی به غرب و استکبار را در کشور از میان برده و ملت ما بر خواست خود استوار ایستاد و در این ۴۰ سال کارنامه انقلاب با وجود نقاط برخی مشکلات و اندک کمبوهای ناشی از تحریم‌های موجود بسیار درخشان است.

وی بیان کرد: با وجود ضعف‌ها و کاستی‌ها، جنگ و فتنه‌های گوناگون دشمن در کشور، انقلاب ایران درخشان و استوار در راه تحقق اهداف والای خود با تکیه به پشتوانه مردم خود در جریان است به طوری که با توجه به اینکه هزاران هزار کیلومتر از سرزمین‌های غرب کشور در تصرف دشمنان بود اجازه ندادیم یک وجب از خاک کشور مورد تعدی دشمن قرار گرفته و به دست بیگانگان بیفتد.
دشمن آرزوی نابودی اسلام در ایران اسلامی را به گور می‌برد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور همه‌گیر در دفاع از انقلاب اسلامی گفت: علمای تسنن عضو جامعه بزرگ ایران اسلامی هستند و مردم ما معیارها و موازین اسلام را هدایتگر می‌داند و شهیدان بسیاری را در این راه فدا کردند زیرا دلداده اسلام و ائمه اطهار(ع) هستند.

وی ادامه داد: ایران بارها مورد تاخت و تاز دشمنان و بیگانگان و دشمنان قرار گرفت که همگی نابودی اسلام را دنبال کردند اما همه اینها آرزوی خود را به گور بردند، اگرچه توانستند آسیب‌هایی وارد کنند اما ملت ما با همه تبلیغات سوء دشمن، برده آنها نشدند زیرا ملت ما عاشق اسلام و قرآن هستند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: امروز همه سیستم حکومتی در ایران بر مبنای انتخاب واقعی شکل گرفته است که با حضور مردم انجام می‌شود. مردم ایران باید نسبت به توطئه‌ها هوشیار باشند.

امام جمعه اراک ادامه داد: مشکلات اقتصادی و فرهنگی در ایران ریشه‌های فرهنگی و سوءتدبیر دارد و در بعضی از موارد هم این مشکلات اقتصادی به سبب عدم نظارت کافی و درست دستگاه‌های نظارتی اتفاق می‌افتد.

وی عنوان کرد: شفافیت در امور مهمترین وجه کاری و اجرایی در برخی موارد است و نباید اجازه داد سرنوشت کشور به دست مدیران نالایق یا بی کفایت بیفتد زیرا حضور افراد ناشایست در مناصب مختلف فسادزا است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به موضوع بازار ارز در کشور گفت: مدیریت صحیح موضوعی مهم در کشور در بحث بازار ارز به شمار می‌رود چراکه نباید اجازه داد تا بیت‌المال و ارز به دست افراد سواستفاده‌گر و نالایق بیفتد.