• تاریخ: دی ۲۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15472

دشمنان تلاش دارند تا قدرت موشکی ایران را ‌نابود کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت الاسلام رضا تقوی عصر امروز در نخستین اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر استان مرکزی در شهر فرمهین اظهار داشت: نه گفتن به نفسانیات و تهذیب نفس راهی برای عبور از مسائل دنیوی و رسیدن به مقاصد اله ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت الاسلام رضا تقوی عصر امروز در نخستین اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر استان مرکزی در شهر فرمهین اظهار داشت: نه گفتن به نفسانیات و تهذیب نفس راهی برای عبور از مسائل دنیوی و رسیدن به مقاصد الهی و دینی است بنابراین برای رسیدن به درجه اعلای الهی باید از نفسانیات جدا شد و این همان پیام انقلاب اسلامی است که با بریدن از دنیای غرب و شرق در راه خدا و برای اعتلای اسلام ناب محمدی بنا نهاده شد.

وی افزود: نخستین منزل برای رسیدن به قرب الهی منزل ایمان است که عبور از این مقصد کاری بسیار سنگین و دشوار بوده این درحالی است که شهدا توانستند از این قید و بند رها شوند و از این منزل عبور کنند.

تقوی بیان کرد: دومین منزل پیش روی انسان در مسیر قرب الهی هجرت است و خدای متعال به بندگان هجرت در راه خدا را می‌طلبد که البته شهدا در راه خدا این مهم را پذیرفتند و از همه دلبستگی دنیایی، خانه و کاشانه و زن و بچه دل کنده و به سمت جبهه ها هجرت کردند.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: سومین منزل ایثار است به طوری که آنقدر قدرت داشته باشند و مقاوم باشند که در برابر هجمه دشمن، در برابر تیر و سلاح دشمن سینه خود را سپر گنند و شهدای ما مصداق چنین بزرگی و مجاهدتی بودند که از سرمقصد منزل سه گانه عبور کرده و به لقای الهی نایل آمدند.

وی افزود: بنابراین امروز هم با تبعیت از شهدا نیاز به این مجاهدت و ایثارگری داریم، به طوری که امروز تحریم و ترور و فشار وارد می‌کنند باید با توسل به شهدا ایستادگی کنیم.

تقوی به موضوع مذاکرات اشاره کرد و گفت: دشمنان در مذاکراتی که داشتیم از سر ترسشان پای میز مذاکره آمدند این درحالی است که با کشورهای دیگر از سر گفت‌و‌گو وارد نشدند بنابراین اقتدار و قدرت شرط مهم امروز در کشور است زیرا تنها قدرت هسته ای جمهوری اسلامی ایران، کشورهای غربی و آمریکا را پای میز مذاکره کشاند بنابراین دشمنان تلاش دارند تا قدرت موشکی ما را محدود یا نابود کنند و این وظیفه امروز و مهم ما است تا در تمامی بخش و حوزه‌ها مقتدر و قدرتمند باشیم زیرا این قدرت و اقتدار است که موفقیت و پیروزی ما را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: البته ما این دقرت خود را در جهت دفاع و حمایت از مستضعفان و مظلومان دنیا نیاز داریم تا به کار بگیریم چراکه ما ترس در دل دشمن و دلگرمی در دل دوستان هستیم و ما در طول دفاع مقدس ایستادیم و یک وجب از خاکمان را از دست ندادیم و امروز مدافعان حرم اجازه تعدی به حرم مطهر اهل بیت(ع) را ندادند و جبهه مقاومت پیروز میدان مقابله با استکبار است.