• تاریخ: دی ۲۲, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15480

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به موضوع تامین کالاهای اساسی کشور اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در کشور، ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالای اساسی در سال ۱۳۹۷ پیش‌ ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به موضوع تامین کالاهای اساسی کشور اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در کشور، ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالای اساسی در سال ۱۳۹۷ پیش‌بینی شده که البته این میزان بودجه در نظر گرفته شده نیاز به مدیریت و نظارت دارد.

وی افزود: نوسانات ارزی و التهابات بازار در جامعه ظلم بزرگی به مردم بوده و باید برای ماه‌های آتی که در پیش رو داریم خود را آماده و مهیا کرده و با مدیریت درست برای حل مشکلات برنامه داشته و اقدام کنیم تا از این طریق ضمن کاهش فشارهای اقتصادی به مردم زمینه حل و برطرف کردن دغدغه عمومی را فراهم سازیم.

دری‌نجف‌آبادی تصریح کرد: بنابراین مدیران ارشد، نمایندگان و همه مسئولان باید با تدبیر و برنامه، حمایت از تولید و اشتغال، پیشرفت و آبادانی روستاها، زمینه حمایت همه جانبه از کارآفرینان و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار داشته باشند و اجازه ندهند برخی اختلافات سیاسی جلوی کار و تلاش در جامعه را بگیرد.

وی اضافه کرد: شرایط امروز ما شرایطی متفاوت نسبت به تمام تهاجامت و جنگ‌های قبلی است پس مسئولان باید برنامه‌ریزی منسجم و درستی برای تامین کالا و ارزاق مورد نیاز مردم داشته باشند تا از بروز هرگونه نوسان و مشکلات و فشار اقتصادی در جامعه جلوگیری شود.

امام جمعه اراک با اشاره به برنامه آمریکایی‌ها علیه ایران اسلامی گفت: آمریکایی‌ها تصور کردند با این تحریم‌ها که در تحقق آنها از مرتجعین منطقه، منافقین و خودفروشان بهره‌ می‌برند، پشت ملت بزرگ و مقاوم ایران را خواهند شکست اما این خواب پریشانی برای آنها است که هیچگاه محقق نمی‌شود و باید شکست ملت بزرگ ایران را به گور ببرند هرچند در طول ۴۰ سال اخیر بارها و بارها از این ملت بزرگ سیلی سختی خورده‌اند و قطعا در این برهه و مرحله نیز به شدت شکست می‌خورند.

وی ادامه داد: مردم هوشیار و بابصیرت ما ده‌ها سال است که آمریکایی‌ها را امتحان کرده‌اند و شخصیت خبیث و غیرقابل اطمینان آنان برای همه مردم ما عیان است بنابراین هرگز به آمریکایی‌ها اعتماد نداشته و نداریم زیرا آمریکایی‌ها به هیچ‌ کدام از ملت‌های منطقه خدمت نکردند، بلکه از جنگ‌افروزان و مرتجعین منطقه در جنگ‌ها حمایت کرده و مسبب بسیاری از مشکلات منطقه هستند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: آمریکایی‌ها و نقش شوم آنها در کودتای ۲۸ مرداد، جنگ تحمیلی و سقوط هواپیمای مسافربری ایران عیان بوده و مسبب اصلی بوده‌اند حتی در این مسیر از منافقینی که سبب شهادت شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی شدند را حمایت کردند که باید پاسخگوی جنایات خود باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به قیام مردمی نوزدهم دی قم اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری درباره این حادثه مهم در تاریخ ایران اسلامی بیانات بسیار مهم و روشنگری داشتند و فرمودند محاسبات آمریکایی‌ها غلط و بچگانه است زیرا آمریکایی‌ها فکر کرده‌اند که با تحریم‌ها می‌توانند با ایجاد فشار اقتصادی، مردم ایران را از پای درآورند درحالی که این خیالی خام و احمقانه است.
دری نجف‌آبادی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به سالروز عملیات کربلای۵ اشاره کرد و افزود: عملیات کربلای ۴ و کربلای ۵ دو عملیات دارای اهداف مشخص بود که البته در عملیات کربلای ۴ مسئولان در مرحله‌ای متوجه شدند که عملیات لو رفته و کمی کوتاه آمدند، اما چند روز بعد با عملیات کربلای ۵ عظمتی آفریدند و با امکانات محدود پیش رفتند و دشمنان را شکست دادند.

وی حضرت زینب را الگویی حسنه برای زنان جامعه ما دانست و بیان کرد: حضرت زینب کبری(س) مظهر غیرت، شجاعت، صبر و بردباری، حجاب و عفاف و تقوا هستند و ملت ما به وجود حضرت زینب (س) افتخار می‌کند ریرا ما زینبی هستیم و برده بیگانگان و دشمنان نمی‌شویم که این بزرگترین پیام کربلاست که حضریت زینب(س) آنرا به گوش عالم رساند.