• تاریخ: دی ۲۶, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15509

بیش از ۳ هزار کیلومتر باند راه در استان مرکزی برف‌روبی شد

علی زندی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی استان مرکزی اظهار داشت: باتوجه به بارش‌های چند روز گذشته در شهرستان‌های استان، در این مدت سه هزار و ۳۰۰ کیلومتر باند از راه‌های اس ...

علی زندی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی استان مرکزی اظهار داشت: باتوجه به بارش‌های چند روز گذشته در شهرستان‌های استان، در این مدت سه هزار و ۳۰۰ کیلومتر باند از راه‌های استان که ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی و ۴۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان‌های شازند، تفرش، خمین و اراک بوده برف‌روبی شده است.

وی افزود: در این راستا از یک هزار و ۳۸۰ تن شن‌ و ماسه و نمک شامل یک هزار و ۳۲۰ تن در راه‌های اصلی و ۶۰ تن در راه‌های روستایی استفاده شده است، همچنین ۸۳ راهدار و ۵۴ دستگاه از انواع ماشین‌آلات راهداری هم به کار گرفته شده‌اند.

تمامی محورهای مواصلاتی استان مرکزی باز است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: باتوجه به آمادگی راهدارخانه‌ها و راهداری‌ها هم اکنون تمامی جاده‌های اصلی این استان باز است و تردد در آن‌ها ادامه دارد، امدادرسانی به ۳۶ دستگاه ماشین در جاده قره‌کهریز، گردنه نقره کمر، زالیان و پاکل به وسیله عوامل راهداری مستقر در راه‌ها انجام شده است.