• تاریخ: دی ۲۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15523

تکمیل پروژه بیمارستان ولیعصر اراک ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

رقیه یادگاری در حاشیه بازدید نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان از پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اعتبارات پروژه بیمارستان ولیعصر اظهار داشت: امسال در قانون بودجه ۹۷ این پروژه ...

رقیه یادگاری در حاشیه بازدید نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان از پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اعتبارات پروژه بیمارستان ولیعصر اظهار داشت: امسال در قانون بودجه ۹۷ این پروژه حدود ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار داشت که ۱۰۰ درصد تخصیص یافت.

وی افزود: با توجه به اهمیتی که این پروژه داشت، نمایندگان مردم در مجلس به دنبال این بودند که هم تخصیص و هم اعتبارات این پروژه بالا باشد.

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی تصریح کرد: علاوه بر این ، اعتباراتی از محل هدفمند کردن یارانه‌ها به این پروژه اختصاص داده شده که رقم آن حدود ۱۱ میلیارد تومان است.

یادگاری بیان کرد: اعتبارات دیگری هم از محل اعتبارات پروژه‌های سفر هیئت دولت است، چراکه این پروژه از پروژه‌های سفر هیئت دولت بوده و قرار بوده در مدت دو سال ۸۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق شود که یک ۲۷ میلیارد تومان هم از بحث سفر به این پروژه تزریق می‌شود.
وی ادامه داد: چنانچه این دو رقم ۱۱ میلیارد و ۲۷ میلیارد تومان به این پروژه تزریق شود و تسهیلات این پروژه هم بتواند به نتیجه برسد، رقم بسیار مناسبی است که می‌تواند به پیشرفت کار کمک بزرگی داشته باشد تا در زمان‌بندی که الان مشخص شده به بهره‌برداری برسد.

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی با اشاره به اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه گفت: برآوردها متفاوت است، زیرا بحث تملک را هم داریم، اما حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل آن نیاز است و اگر قول منابعی که الان به ما داده شده تحقق یابد، با اعتباراتی که در سال آینده دیده شده به نظر می‌رسد که بتوان این اعتبار را تامین کنیم و تا پایان سال ۹۸ بتوانیم این پروژه را به نتیجه برسانیم.

یادگاری عنوان کرد: در لایحه بودجه برای سال آینده اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای این پروژه دیده که ان‌شاءالله با کمک نمایندگان بتوانیم این رقم را افزایش دهیم.