• تاریخ: دی ۳۰, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15533

ترامپ: چرا داعش را به نفع ایران و روسیه می‌کشیم؟

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی شنبه شب بر پایه این ادعا که کشورش در حال نابود کردن گروه تروریستی داعش است، از اینکه این موضوع به نفع کشورهای ناهمسو با آمریکا از جمله ای ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی شنبه شب بر پایه این ادعا که کشورش در حال نابود کردن گروه تروریستی داعش است، از اینکه این موضوع به نفع کشورهای ناهمسو با آمریکا از جمله ایران تمام می‌شود، انتقاد کرد.

ترامپ که در جمع خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می‌کرد گفت: «داریم داعش را به نفع چه کسانی می‌کشیم؟ می‌دانید، داعش بزرگترین دشمن ایران و روسیه است. ما داریم داعش را به نفع کسانی می‌کشیم که لزوماً با ما همسو نیستند، بگذارید اینطور بگویم. ما داخل سوریه رفته‌ایم و ظرف دو سال، ۹۹ درصد از خلافت ارضی این گروه را از بین برده‌ایم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: «سوریه، پر از آشوب بود، ما به بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه) لطف بزرگی کرده‌ایم و به این کشور (سوریه) لطف بزرگی کرده‌ایم.»

ادعاهای ترامپ درباره مبارزه ائتلاف تحت رهبری آمریکا با داعش در سوریه در حالی مطرح شده‌اند که اهمال ائتلاف در برابر داعش بارها با انتقاد مواجه شده‌اند. ائتلاف ادعایی آمریکا برای مبارزه با داعش، چندین بار تا کنون به نفع داعش علیه نیروهای ارتش سوریه وارد عمل شده و مواضع ارتش را بمباران کرده است. در عراق، نیروهای آمریکایی خرداد ماه سال ۱۳۹۴ نظاره‌گر ورود کاروان داعش به شهر رمادی بودند و هیچ واکنشی از خود نشان ندادند.

ترامپ گفت: «باید از خودمان بپرسیم ما داریم داعش را به نفع روسیه، ایران، سوریه، عراق و بسیاری کشورهای دیگر می‌کشیم. در یک برهه زمانی بایستی نیروها را به خانه بازگرداند.»