• تاریخ: بهمن ۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15565

برنامه‌های قرآنی در رده سنی کودکان در مجموعه هلال احمر کشور افزایش می‌یابد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از محلات، حجت‌الاسلام عبدالحسین معزی ظهر امروز در آیین آغاز به کار کانون قرآنی غنچه‌های جمعیت هلال احمر استان مرکزی در محلات با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از دستاوردهای انقل ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از محلات، حجت‌الاسلام عبدالحسین معزی ظهر امروز در آیین آغاز به کار کانون قرآنی غنچه‌های جمعیت هلال احمر استان مرکزی در محلات با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، گسترش مباحث قرآنی، آموزش، حفظ و ترویج مفاهیم معنوی است، یک میلیون نفر جوان فعال و انقلابی در جمعیت هلال احمر عضویت دارند که در سوانح و ماموریت‌های مختلف به شهروندان خدمت می‌کنند.

وی افزود: غنچه‌ها یکی از بخش‌های این سازمان هستند که جمعیت پنج تا ۱۲ سال را تحت پوشش برنامه‌های آموزشی قرار می‌دهد، قرآن در سرلوحه برنامه‌های آموزشی این سازمان قرار گرفته زیرا این گنجینه آسمانی، کتابی هدایت‌گر، سعادت‌بخش و سراسر روشنایی و میراث نبی اکرم(ص) است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: هدف از آموزش قرآن تنها روان‌خوانی، حفظ و صوت نیست بلکه باید تلاش کرد، زمینه عمل به این کتاب آسمانی هم فراهم شود تا جامعه‌ای پیشرفته و علمی داشته باشیم.

معزی ادامه داد: باید سبک زندگی نجات‌بخش را از قرآن کریم به نونهالان آموزش داد تا جامعه‌ای آباد را شاهد باشیم، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال است که استوار مانده، این عزت و اقتدار با وجود همه تهدیدها و تحریم‌ها نتیجه ایثار و فداکاری جان‌برکفان انقلاب است که با نثار جان و خون خود درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردند.

وی اضافه کرد: افتخار جامعه اسلامی، شهدا، ایثارگران و خانواده‌های آنها هستند، ایثار و فداکاری شهدا از ارزش‌های اسلامی بوده که از مکتب اهل بیت آموخته‌اند و این ارزش‌های اسلامی باید به نونهالان انتقال داده شود.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: باید مومن را برادر خود بدانیم و برای سعادت برادر ایمانی خود تلاش کنیم و کینه و دشمنی را از آیینه دل بزداییم، اینها وظایف قرآنی است که باید در جامعه مسلمانان ترویج پیدا کند، ما باید افتخار کنیم که کتاب آسمانی که در بردارنده مفاهیم نجات‌دهنده بشر در دنیا و آخرت و عامل سعادتمند انسان‌ها است را دراختیار داریم.