• تاریخ: بهمن ۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15563

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۱۱/۰۵

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر با اشاره به اهمیت وحدت در کشور اظهار داشت: وحدت ملی عزت و سند افتخار و اقتدار کشور است بنابراین تمام مردمو اقشار مختلف جامعه ...

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر با اشاره به اهمیت وحدت در کشور اظهار داشت: وحدت ملی عزت و سند افتخار و اقتدار کشور است بنابراین تمام مردمو اقشار مختلف جامعه باید متحد، منسجم و با وحدت به مانند روزهای نخست انقلاب و دوران دفاع مقدس در مقابل تمامی توطئه و دسیسه دشمنان ایستادگی کنیم و بدانیم که در یک کشتی بزرگ هستیم و کسی نباید این کشتی به کشتی آسیب بزند و باید با تمام وجود از کشتی انقلاب و صحنه جمهوری اسلامی دفاع کنیم.

وی افزود: باید متذکر شوم که پاسداری از انقلاب اسلامی به عنوان امانت ارزشمند امام شهیدان و شهدای گلگون کفن، یک امر و وظیفه دینی، ملی و تاریخی است که برعهده تک تک آحاد جامعه قرار دارد.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: پاسداری از انقلاب اسلامی به عنوان پایگاه با عظمت مهدوی وظیفه دینی، ملی و تاریخی است بنابراین ملت ما در بیست و دوم بهمن ماه با حضور حماسی و دشمن شکن خود شکست ناپذیری در مقابل توطئه دشمن را به نمایش می‌گذارند و از آرمان های امام راحل و رهبرمعظم انقلاب اسلامی دفاع می کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: امسال دغدغه های بیشتری در مورد توطئه های آمریکا داریم چراکه معامله قرن، خروج از برجام، انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف و نشست ورشو از اقدامات خبیثانه آمریکا بوده که در برابر این گرگ های آدم خوار باید با قدرت پای آرمان ‌، قانون و رهبری ایستادگی کنیم.

وی اضافه کرد: البته اگر مشکلاتی داریم با برنامه ریزی باید آنها را حل کنیم و مسئولان اجرایی و مدیران باید همت و تلاش کنند و با قاطعیت با قاچاق و فساد مبارزه کنند و مشکلات عمومی مردم در این مسیر مرتفع شود.

امام جمعه اراک با اشاره به موضوع عفو عمومی گفت: اصلاح امورات زندانی از عفو مهمتر است و عفو مرحله نخست کار است و باید کاری کرد که وقتی شخصی از زندان رها و آزاد شد انسان سالمی به آغوش جامعه بازگردد.

دری نجف آبادی بر ضرورت توجه ویژه به مراسم چهل سالگی انقلاب اسلامی پفت: باید دهه با عظمت فجر را به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با حضور و توجه بیشتری جشن بگیریم و این درحالیست که استان مرکزی در این پیروزی سهم بیشتری دارد زیرا بناینگذارکبیر انقلاب اسلامی از این استان برخواستند و در اینجا تحصیل کردند.

وی اضافه کرد: باید همه ملت قدرشناس و شکرگذار نعمت بزرگ انقلاب باشند بنابراین دولت و مجلس باید به وظایف خود عمل کنند و همچنین مردم نیز به همین نسبت با توجه به مردم سالار بودن جمهوری اسلامی به وظایف خود پایبند باشند.
دری نجف‌آبادی بر ضرورت توسعه علم و دانش در جامعه اشاره کرد و افزود: رشد و توسعه علمی اصلی‌ترین و نخستین مسئله علمی کشور است بنابراین باید در مرزهای علم و دانش همت و تلاش کرد کهامری لازم، ضروری و واجب قلمداد می‌شود زیرا اگر در علم و دانش وابسته باشیم ناتوان و ذلیل هستیم.

وی بیان کرد: استعداد یابی از امور مهم جامعه است که باید در آموزش و پرورش با استفاده حداکثری از استعدادها و شناسایی نخبگان و استعدادهای دانش آموزان این ظرفیت مهم را پرورش و توسعه داد و آموزش و پرورش باید شناسنامه استعداد یابی را برای دانش آموزان ایجاد کند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: کیفی کردن دانشگاه، حوزه ها و آموزش پرورش از دیگر موضوعات و مسائل مهم علمی کشور به شمار می‌رود زیرا دانش آموزان باید از همان دوران مدرسه مهارت‌های زندگی، صنعتی، کشاورزی و مدیریتی را بیاموزند که واجب عقلی، دینی و اجتماعی است و به طور قطع اگر در یک دوره ده ساله همت کنیم کشور گلستان می شود و هرچه دشمنان مشت بزنند، مشت خودشان خواهد شکست.