• تاریخ: بهمن ۹, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15597

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: کمبود تشکل جامعه روحانیت در استان مرکزی به شدت احساس می‌شود

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در آیین تشکیل جامعه روحانیت مبارز استان مرکزی با اشاره به نقش تشکل‌های جامعه روحانیت در جامعه اظهار داشت: روحانیت نقش بسیار مهمی را در جامعه برعه ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در آیین تشکیل جامعه روحانیت مبارز استان مرکزی با اشاره به نقش تشکل‌های جامعه روحانیت در جامعه اظهار داشت: روحانیت نقش بسیار مهمی را در جامعه برعهده دارد، از سرمایه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور تشکل‌های شناسنامه‌دار هستند، نظام اسلامی نیازمند زنجیره‌ای از احزاب قدرتمند است تا بر محور ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی و انقلابی و با تکیه بر وحدت و همگرایی آهنگ توسعه را سریع‌تر کرده و هر گام آنها در سازندگی و رشد کشور دشمنان را مایوس‌تر کند.

وی افزود: از سال‌های پیش نبود شاخه‌ای از تشکل جامعه روحانیت مبارز در استان مرکزی احساس می‌شد، استان مرکزی نیازمند تشکلی منسجم برای روحانیان بود تا سهم و نقش این قشر از جامعه را در مناسبات هدفمند تقویت کند، تشکل جامعه روحانیت از بدو شکل‌گیری مکتب انقلاب اسلامی در سال‌های ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ همواره در صحنه بوده و به‌سبب جایگاه ویژه در میان مردم و شبکه ارتباطی وسیع چهره به چهره‌ای که در اختیار داشته در راهبری آرمان‌های انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کرده است.

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: جامعه روحانیت نقش برجسته و تاثیرگذاری در تشریح زوایای پیروزی انقلاب اسلامی دارد و طلاب و روحانیون استان مرکزی باید در قالب جامعه روحانیت مبارز به صورت علمی و کاربردی نسبت به تبیین این مهم در جامعه بپردازد، جامعه روحانیت مبارز حتی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از استان‌های کشور از قبیل اصفهان، فارس و تهران تشکیل و در پیشبرد اندیشه‌های انقلابی مردم موثر بوده‌اند.

آیت‌الله دری‌ نجف‌آبادی ادامه داد: اما این تشکل تا کنون در استان مرکزی تشکیل نشده، با توجه به شرایط حساس کشور و توطئه‌های فرهنگی دشمنان کمبود این تشکل به شدت احساس می‌شود.
وی اضافه کرد: دشمنان نظام اسلامی دائم درحال توطئه علیه ملت ایران هستند، آنها اندیشه و اعتقادات جوانان کشور را نشانه گرفته‌اند و در این شرایط نقش روحانیت در خنثی‌سازی این توطئه‌های دشمنان بیش از پیش احساس می‌شود.