• تاریخ: بهمن ۱۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15611

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: گسترش روابط با اقشار ضعیف جامعه مد نظر مسئولان باشد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی اظهار داشت: کسب موفقیت‌های ارزشمند در عرصه‌های مختلف از جمله آموزشی، بهداشت و درمان، نظامی، پزشکی، هسته‌ای، ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی اظهار داشت: کسب موفقیت‌های ارزشمند در عرصه‌های مختلف از جمله آموزشی، بهداشت و درمان، نظامی، پزشکی، هسته‌ای، توسعه شبکه‌های خدمت‌رسان، توسعه جاده‌ای و غیره که منجر به نوسازی و آبادانی کشور شده از دستاوردهای نظام اسلامی در عمر ۴۰ ساله خود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که باید درراستای معرفی این دستاوردهای گرانقدر مدیران و مسئولان تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی افزود: هر چند مشکلات بسیاری را در کشور شاهد بودیم اما خوشبختانه علی‌رغم وجود مشکلات، نظام اسلامی کارنامه درخشانی را تا این نقطه از حیات پربرکت خود به ثبت رسانده که بیانگر گام‌هایی بلند درراستای توسعه و آبادانی کشور بوده و این وظیفه مسئولان است که درراستای تبیین موفقیت‌های حاصله برای مردم جامعه تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: از جمله دستاوردهای ارزشمند نظام جمهوری اسلامی می‌توان به تولید بیش از ۲۵ میلیون تن فولاد آلیاژی در سال، تولید بیش از ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در روز که سبب قطع وابستگی در این حوزه شده و همچنین افزایش میانگین سنی از ۵۴ سال به ۷۸ و رسیدن به سطح بالایی از خدمات پزشکی در کشور اشاره کرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: از ویژگی‌های بارز انقلاب اسلامی می‌توان به حمایت قاطع مردم اشاره کرد که حفظ این ارزش باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان کشور قرار گیرد و درراستای بهبود آن تلاش کنند، مسئولان باید برخورداری از حمایت مردمی را همواره مد نظر قرار داده و با جلب رضایت مردم در این مسیر تلاش کنند چراکه هر جا از حمایت‌های مردمی برخوردار بودیم پیروز صحنه شدیم، همان طور که در جریان پیروزی انقلاب اسلامی علیه رژیم مزدور و ستم‌شاهی، ملت ایران با دست های خالی، اما اراده‌ای پولادین و اعتقاد راسخ به آرمان‌های امام(ره) ایستادند و مقاومت کردند تا به پیروزی رسیدند.

وی ادامه داد: همین طور در صحنه‌های مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم شاهد ایستادگی و مقاومت مردم و حضور پررنگ آنها در این صحنه‌ها بودیم که از جمله آن مقاومت در دوران ۸ سال دفاع مقدس بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: معرفی الگوی جدید حکومتی به جهان توسط انقلاب اسلامی با رویکرد مردم‌سالاری و حاکمیت اسلام فقاهت انجام شد، چیزی که تمام محاسبات شرق و غرب را تحت تاثیر قرار داد که نشان از فراگیری آن در جهان بود و باید این ظرفیت ارزشمند را ارج نهاد و درراستای حفظ آن تمام مسئولان و کارگزاران نظام بکوشند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: تقویت سرمایه اجتماعی نظام باید مد نظر مسئولان و مدیران باشد و با کاهش هزینه‌های غیرضروری و ریخت و پاش‌ها و افزایش ارتباط با مردم به‌ویژه قشر ضعیف جامعه درراستای این مهم بکوشند.

وی افزود: همچنین توجه داشته باشید که حفظ وحدت و انسجام همواره از رموز موفقیت در صحنه‌های مختلف بوده و اگر امروز شاهد اقتدار ایران اسلامی در دنیا هستیم آن را به برکت همین انسجام، وحدت و همدلی است که داریم که تکیه بر این مهم امروز بیش از پیش اهمیت دارد چراکه دشمن ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان را یکی از راهکارهای خود برای رسیدن به اهداف شومش قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: حفظ وحدت سبب اعتماد و همدلی بیشتر مردم شده که با بهره‌گیری از این مهم می‌توان توطئه‌های دشمنان را در نطفه خفه کرد و نقشه‌های شومشان را نقش بر آب کنیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: در واقع حفظ وحدت در هر مقطعی از مهم‌ترین موضوعات است چراکه دشمنی‌های آمریکای جنایتکار و هم‌پیمانانش علیه ایران اسلامی همواره ادامه دارد و تنها با تکیه بر وحدت و انسجام است که می‌توان در مقابل توطئه‌های آنها ایستاد.

وی ادامه داد: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا در آستانه چهل سالگی انقلاب با خدشه وارد کردن به نظام اسلامی درراستای تضعیف ان و همچنین ناامید ساختن مردم از آینده انقلاب گام بردارند که رسالت مردم و مسئولان در این مقطع به منظور حفظ و صیانت از ارزش‌های انقلاب بیش از پیش بوده و وظیفه سنگینی را برعهده دارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: بنابراین حضور گسترده مردم ایران اسلامی در ۲۲ بهمن‌ماه بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند بار دیگر مشتی محکم بر دهان یاوه‌گویان در حمایت و صیانت از ارزش‌های انقلاب، آرمان‌های امام(ره) و شهدا باشد.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: همچنین مردم و مسئولان دقت داشته باشند که هرگونه کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های دشمنان به منزله زیر بار ذلت رفتن بوده و در شان ایران اسلامی نیست و باید در مقابل خواسته‌های شوم آنها تا پای جان مقاومت کرد، مراسم‌های ایام مبارک دهه فجر هم باید با مشارکت مردمی و صرف کمترین هزینه‌ها برگزار شود.