• تاریخ: بهمن ۱۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15618

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۱۱/۱۲

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک که در مصلی بیت المقدس این شهرستان برگزار شد با اشاره به فرارسیدن دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: عده ای در این مدت به دنبال القای این بود ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک که در مصلی بیت المقدس این شهرستان برگزار شد با اشاره به فرارسیدن دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: عده ای در این مدت به دنبال القای این بودند که انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نخواهد دید درحالی که به کوری چشم دشمن نه امسال با قدرت و صلابت چهل سالگی انقلاب را جشن می‌گیریم در سال‌های بعد نیز باشکوه و صلابت این ایام را جشن خواهیم گرفت و بزرگ می‌داریم.

وی افزود: در این ایام “ترامپ” رئیس جمهور دیوانه آمریکا و سایر دشمنان انقلاب اسلامی سخنان گزافه بسیاری گفتند و در حالی که آمریکا و رژیم صهیونیستی ادعا داشتند انقلاب حتی یک دهه هم پابرجا نمی‌ماند چنین نشد و تودهنی محکمی خوردند تا آنجا که امروز ترامپ هم اذعان دارد که با تحریم و فتنه اجازه نمی‌دهیم ایران چهل‌سالگی خود را جشن بگیرد اما این آرزوهایی خام است و قطعا دشمن این چنین خواب‌ها را به گور خواهند برد.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: قطعا با برنامه ریزی، تبعیت از ولایت فقیه و کار جهادی، در چهل سال آتی خواهیم توانست به قدرت بزرگ منطقه‌ای و در سطح آسیا برسیم و این قدرت، قدرت اسلام، قدرت مردم‌سالاری دینی و قدرت امام(ره) و رهبری است و این پیام بلند و همیشگی انقلاب اسلامی بوده و هست.

امام جمعه اراک با اشاره به تاریخ ایران گفت: اسلام در دوران صفویه قدری قدرت گرفت اما پس از صفویه بر اثر سهل‌انگاری‌ها و به ویژه در دوران قاجاریه و پس‌ازآن در دوره پهلوی این قدرت از بین رفت اما با پیروزی انقلاب اسلامی قدرت جدید اسلامی در ایران زنده شد و شکل گرفت و امروز ایران اسلام ام القرای جهان اسلام است.

وی بیان کرد: با نظری در کتب تاریخی و اسلامی و در متون اسلامی و روایات آمده است که مردی از شهر قم قیام می‌کند و مردم را به اسلام دعوت می‌کند و ملت بزرگ ایران این دعوت را لبیک می‌گویند و این دعوت زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت بوده، تا آن هنگام که خورشید ولایت و امام بقیه الله الاعظم(عج) از مکه طلوع کند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: علوم اسلامی و علوم اهل‌بیت از قم در دنیا منتشر می‌شود و علما و بزرگانی چون امام راحل از استان مرکزی که مهد هزاران عالم برجسته و اندیشمند فرهیخته کشور است به قم هجرت کردند و امروز بعد از صدسال آثار آن را در دنیای اسلام مشاهده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امروز قدرت بزرگی در جهان اسلامی به وجود آمده که برپایه توکل به خدای متعال، حفظ ارزش‌های اسلامی، تبعیت از امامت و ولایت بنا شده است که اگر هر حیوانی چون آمریکای جنایتکار بخواهد دسیسه کند و بخواهد به آن شاخ بزند شاخش خواهد شکست.
وحدت کلمه رمز موفقیت امت و مردم ایران اسلامی است

امام جمعه اراک برضرورت وحدت در جامعه تاکید کرد و گفت: همه ما باید زیر پرچم انقلاب و خیمه‌گاه ولایت بااحساس مسئولیت و با وحدت کلمه و مجاهدت علمی و اقتصادی و سیاسی در حفظ این انقلاب تلاش کنیم زیرا حکومت امام عصر(عج) و حکومت امروز انقلاب اسلامی به عنوان حکومت زمینه ساز ظهور، حکومت مسئولیت‌پذیری و تعهد است و چنانکه رزمندگان ما با مسئولیت‌پذیری برای ما افتخار آفریدند ما باید برای نسل‌های آینده افتخارآفرین باشیم.

وی افزود: همه ما باید برای راهپیمایی باشکوه ۲۲بهمن باید آماده‌باشیم تا بار دیگر قدرت ملی، عظمت ملی و شوکت اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم و می‌خواهیم به دنیا نشان دهیم ما روی پای خود صلابت و اقتدار ایستادگی کرده‌ایم و تحریم‌ها و دسیسه و فتنه‌ها نمی‌تواند ما را از پا دربیاورد چراکه ما فردا راداریم، امام زمان(عج) و ولایت را داریم ما جز خدا را نمی‌پرستیم و جز خدا در برابر کسی سر خم نمی‌کنیم.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: بنابراین باید از فساد و فتنه و منکرات در این مسیر دوری کرد و ملت ایران قائم به حق و قسط هستند و در سایه رهبری امام و مقام معظم رهبری برای ساختن ایرانی آباد و آزاد تلاش کرده و خواهند کرد.