• تاریخ: بهمن ۲۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15657

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۱۱/۲۶

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک که در مصلی بیت المقدس این شهرستان برگزار شد با اشاره به پیام مهم رهبرمعظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: پیام مهم گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری به ...

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک که در مصلی بیت المقدس این شهرستان برگزار شد با اشاره به پیام مهم رهبرمعظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: پیام مهم گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری به گام‌های بلندی که نظام اسلامی در طول چهل سال برداشته و این درحالی است که بخشی از افق چشم‌انداز و آرمان‌ها هنوز به صورت کامل و صد درصدی به نتیجه لازم نرسیده است که امیدواریم در آینده با اقدامات لازم این نهضت زمینه ساز نهضت مهدوی خواهد بود.

وی افزود: این پیام پیامی دقیق، آگاهانه، هوشیارانه، با عظمت و با شکوه است که هفت محور به عنوان گام دوم انقلاب مطرح شده و امیدی که مقام معظم رهبری به آینده و تلاش جوانان غیور و شجاع دارند خاک یاسی بر چهره منافقان و کور دلان خواهد پاشید.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: آمریکایی‌ها به خود امید می‌دادند پیش از چهل سالگی انقلاب به ایران آمده و جشن پایان نظام اسلامی را بگیرند که این مزدوران زمانی که در کشور پایگاه داشتند و حمایت رژیم شاه پشتشان بود از کشور اخراج شدند و امروز که دیگر کاری نمی توانند بکنند به طوری که این افراد و مزدوران تروریست و منافقشان در ایران هیچ جایگاهی ندارند.

وی ادامه داد: این منافقان احمق‌های واقعی هستند که دست به دامن آمریکا می‌شوند تا در اجلاسیه ورشو علیه نظام ایران اقدامی انجام دهند.

دست آل سعود و منافقان در حادثه تروریستی خاش دیده می‌شود

امام جمعه اراک با اشاره به حادثه تروریستی خاش و شهادت جمعی از پاسداران در این حادثه تروریستی گفت: این حادثه و جشن همزمانی که تروریست‌ها در اجلاسیه ورشو گرفتند ماهیت پلید دشمنان کشور را نشان داد.

وی عنوان کرد: این داغ بزرگ را به خانواده شهدا، مقام معظم رهبری و امام عصر(عج) تسلیت می‌گوییم و از مسئولان امنیتی می‌خواهیم بیشتر مواظب باشند تا در آینده شاهد این قبیل حوادث تروریستی نباشیم.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: این جنایات انجام گرفته در منطقه با پول سعودی اتفاق افتاده است به طوری که دست کثیف سعودی درجنایات منطقه آغشته به خون بیگناهان است طوری که طبق آمار تا به حال ۸۵ هزار نفر در یمن کشته شده اند، همچنین بحرین و سوریه به شکلی دیگر با مزدوران سعودی و آمریکایی در منطقه درگیر هستند.

نباید به غربی ها امیدوار بود

دری نجف آبادی با اشاره به شهادت مظلومانه کودک شیعه در مدینه منوره گفت: این کودک ۶ ساله به خاطر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) به شهادت رسید و با شهادت او بار دیگر ماهیت پلید وهابیت سعودی آشکار شد. اگر دیروز اجداد وهابیت حضرت علی اصغر(ع) را شهید کردند امروز هم این کودک شیعه را به شهادت می رسانند و چهره خود را به جهانیان نشان دادند.

وی افزود: مدعیان دروغین حقوق بشر بزرگترین جنایات را علیه بشر مرتکب می شوند این درحالی است که همین مدعیان دروغین ایران را به خاطر اعدام قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه و اجازه ندادن به آزادی همجنس بازی در کشور، محکوم می‌کنند.
باید به توان و نیروی جوان داخلی اتکا داشت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت دفاع مردم از انقلاب اسلامی گفت: مردم باید جوهره انقلاب را در راستای تدابیر مقام معظم رهبری حفظ کنند بنابراین نباید به بیگانگان اعتماد کنیم و رهبرمعظم انقلاب اسلامی نیز به این موضوع در بیانیه مهم خود اشاره داشتند چراکه نباید به غربی ها امیدوار بود بلکه باید به توان و نیروی جوان داخلی اتکا داشت.

وی ادامه داد: باید به خودمان تکیه کنیم و با ایجاد شرکت های سهامی عام با مشارکت افراد امین و لایق و دلسوز در جای جای کشور کارهای زمین مانده را انجام داد و اگر این کار با مشارکت مردم انجام شود تحریم ها نمی تواند بر کشور اثر بگذارد.

دری نجف آبادی عنوان کرد: باید با حقوق های نجومی، خصوصی سازی غلط و مصرف بی رویه انرژی مبارزه کنیم زیرا اگر صرفه جویی ها انجام گیرد حدود ۲۰ تا ۳۰درصد به منابع کشور کمک می شود و با این کار می توان هم به فقرا کمک کرد و هم مشکلات کشور را حل کرد تا با صلابت و قدرت از سختی های به وجود آمده عبور کنیم.