• تاریخ: اسفند ۴, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15679

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۱۲/۰۳

حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک در مصلی بیت‌المقدس این شهر اظهار داشت: برخی از بدخواهان داخلی و خارجی برای دفاع از و نجات رژیم جنایتکار صهیونیستی به سپاه حمله می‌کنند اما از اینکه سپاه مسئول ...

حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک در مصلی بیت‌المقدس این شهر اظهار داشت: برخی از بدخواهان داخلی و خارجی برای دفاع از و نجات رژیم جنایتکار صهیونیستی به سپاه حمله می‌کنند اما از اینکه سپاه مسئولیت حفظ و حراست و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را بر عهده دارد غافل بوده چراکه حراست و نگهبانی از انقلاب و نظام خواسته ملت شریف ایران است.

وی افزود: سپاه باید بااقتدار و قدرت بیشتر و به پشتوانه ولایت و رهبری و ملت شریف ایران بر مواضع و اهداف خود ایستادگی کرده و در این راستا هیچ احدی حق ندارد به این نهاد مقدس کوچک‌ترین کنایه‌ و هجمه‌ای داشته باشد.

عبداللهی تصریح کرد: اساسنامه تشکیل سپاه سال ۱۳۶۱ در زمان بنیانگذارکبیرانقلاب اسلامی مصوب گردید که در آن، اهداف سپاه پاسداران مشخص‌شده است.

وی ادامه داد: در حقیقت سپاه نهادی تحت فرماندهی فرمانده کل قواست که نگهداری و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن و تلاش مستمر در راه تحقق آرمان‌های الهی و مبارزه قانونی با جریان‌ها و کسانی که هدف ضربه زدن به انقلاب و اسلام را دارند، بر عهده دارد.

عبداللهی خاطرنشان کرد: اگر نیروهای نظامی و انتظامی لحظه‌ای از دشمنان غفلت کنند دشمنان کشور زندگی ما را نابود می‌کنند این درحالی است که برخی تصورشان این است که تحریم‌ها دلیل مشکلات اقتصادی است و سبب آن را این می‌دانند که ما بر سر اصول پافشاری می‌کنیم.

امام جمعه موقت اراک عنوان کرد: بنابراین اگر از انقلاب دست بکشیم و بوسه بر پنجه گرگ بزنیم مشکلات حل می‌شود، اما در پاسخ باید گفت این تفکر و سبک زندگی برآمده از سبک زندگی غربی است و اگر می‌خواستیم چنین تفکری را دنبال کنیم چرا انقلاب کردیم.

وی بیان کرد: امیدواریم مردم در این برهه از زمان که مردم برای خرید به بازارها مراجعه می‌کنند فروشندگان و بازاریان نیز شرایط را در نظر بگیرند و دست در دست یکدیگر، شرایط مردم را هم درک کنند.
عبداللهی خاطرنشان کرد: مسئولان باید تلاش لازم را در این خصوص و بازار شب عید داشته باشند هرچند سیاست بازار اقتضا می‌کند که مردم همیشه خرید کنند و اینکه چند روز در یک بازه زمانی خرید باشد و همه‌چیز بالا رود ولی چند ماه فروشی نباشد درست نیست و باید توسط بازاریان موردتوجه قرار گیرد.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: عزت امروز ایران اسلامی در حول علم و پژوهش بوده که فعالان این حوزه باید به سمت آن رفته و این که فرد فعال در حوزه علم از موضوع پژوهش غافل شود و ثروت‌اندوزی را دنبال کند قابل قبول نیست.

وی افزود: کسانی که باید عزت کشور را با علم افزایش دهند نباید به دنبال فرورفتن در چاله سیاه اقتصاد و ثروت‌اندوزی و جمع کردن مال و اموال باشند و به دنبال آجر روی آجر گذاشتن بروند.