• تاریخ: اسفند ۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15695

جشن بزرگ میلاد حضرت زهرا(س) در مصلی بیت المقدس اراک برگزار می‌شود

حسن شفیعی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به سالروز ولادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: باتوجه به فرارسیدن میلاد با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت روز مادر جشنی در مصلای شهر اراک برگزار می‌شود. ...

حسن شفیعی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به سالروز ولادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: باتوجه به فرارسیدن میلاد با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت روز مادر جشنی در مصلای شهر اراک برگزار می‌شود.

وی افزود: باتوجه به نقش حضرت زهرا(س) به عنوان دختر پیامبر اسلام در تربیت اهل بیت و نقش اجتماعی آن حضرت، حضرت فاطمه(س) به عنوان الگوی زنان جهان بوده و آنها می‌توانند با استعانت از آن حضرت الگویی نمونه در جامعه کنونی باشند.

معاون اجرایی و پشتیبانی مصلی و ستاد نماز جمعه اراک تصریح کرد: نقش بانوان در جهان و جامعه کنونی پررنگ بوده و بانوان کشور و حتی جهان می‌توانند با الگوبرداری از بانوی دو عالم، در بستر جامعه کنونی نقش‌آفرینی مثبت داشته باشند و سبب افتخار آفرینی کشور شوند.

وی ادامه داد: زن زیر بنایی‌ترین پایه‌های اخلاقی را در یک جامعه رقم می‌زند و با استفاده از پایگاه اجتماعی مختلف نقش‌های گوناگونی را عهده‌دار می‌شود که در نهایت منجر به ترویج عدالت خواهد شد.

شفیعی بیان کرد: حضور یک زن در تمام لحظات زندگی و از ابتدای خلقت تاکنون مانوس رفتار نیک مردان شده و صحنه‌های اجتماعی مملو از زنان با توانمندی‌هایی است که پا به میدان گذاشته‌اند و هر یک نقش سازنده‌ای را به عهده داشتند.
معاون اجرایی و پشتیبانی مصلی و ستاد نماز جمعه اراک با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر گفت: جشن میلاد حضرت زهرا(س) امروز همزمان با نماز مغرب و اعشا در مصلای شهر اراک برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: سخنرانان این مراسم حجت‌الاسلام حیدری‌کاشانی و مهدی سلحشور، مجری آن محمد‌ رحمان نظام‌اسلامی و شعرخوان آن هم سیدحمیدرضا برقعی است.