• تاریخ: اسفند ۹, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15704

وزیر خارجه قطر: همانند اروپایی‌ها از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، “محمدبن عبدالرحمان آل ثانی” معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در گفتگو با روزنامه گاردین انگلیس گفت سیاست های قطبی و سرکوبگرانه در خاورمیانه به بی ثباتی هرچه بیشتر ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، “محمدبن عبدالرحمان آل ثانی” معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در گفتگو با روزنامه گاردین انگلیس گفت سیاست های قطبی و سرکوبگرانه در خاورمیانه به بی ثباتی هرچه بیشتر در منطقه خواهد انجامید، مگر اینکه کشورها برای اصلاح و کاستن از تنش ها گام بردارند.

این مقام قطری از قدرت های بین المللی از جمله آمریکا خواست رویکرد فراگیرتری به منطقه داشته باشند زیرا طرح های یکجانبه ای که ایرانی ها یا فلسطینی ها را حذف می کند، کارساز نبوده است.

آل ثانی در ادامه گفت: موضع ما در خصوص توافق هسته ای ایران این است که مثل اروپایی ها، از آن حمایت می کنیم. ما نمی خواهیم یک مسابقه تسلیحاتی هسته ای در منطقه مان راه بیفتد. این خطرناک است.
وی افزود: اگر به این مسئله دقت کنید، شورای همکاری خلیج (فارس) نیاز دارد که با ایران به تفاهمی برسد و این فقط شامل تفاهم میان عربستان سعودی و ایران نمی شود. همه ما در همسایگی واحدی به سر می بریم و نیاز داریم به تفاهمی برسیم. این موضع مشترک کشورهای شورای همکاری تا سال ۲۰۱۷ بود، اما تحریم همه چیز را تغییر داد.

انتهای پیام/.