• تاریخ: اسفند ۱۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15709

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۱۲/۱۰

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر با اشاره به تلاش رسانه‌های بیگانه برای ترویج روحیه ناامیدی در جامعه اظهار داشت: رسانه و رادیوهای بیگانه متفق القول از منافقین ...

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر با اشاره به تلاش رسانه‌های بیگانه برای ترویج روحیه ناامیدی در جامعه اظهار داشت: رسانه و رادیوهای بیگانه متفق القول از منافقین و ضد نظام و سایر مجموعه های معارض و معاند حمایت می‌کنند اما جایگاهی در بین ملتی که ده‌ها میلیون از آن در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته، ملتی که حضوری چند میلیونی در اربعین داشته ندارند چراکه این ملت اجازه نمی‌دهد که دشمنان برای آن‌ها تصمیم بگیرند.

وی افزود: غرب قبله‌گاه ما نیست و چشم ما نباید به غرب و اروپا باشد بنابراین با توجه به ظرفیت و استعداد بالای داخلی باید با تفکر و برنامه درست برای استفاده درست و صحیح از منابع به منظور رسیدن به قله های افتخار بهره بگیریم چراکه خدای متعال به برکت اهل‌بیت به ملت ما هوش و استعداد بالایی داده پس باید با عزم و اراده حرکت کنیم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: مردم رشید و غیور ایران شاگردان اهل بیت عصمت و طهارت، امام حسین(ع) و فاطمه زهرا(س) هستند و گام دوم گام عزم و اراده است، گام مجاهدت و فداکاری، گام نشاط و شب‌زنده‌داری و گام غیرت و مردانگی و ما باید در اقیانوس مواج ایران اسلامی و اردوگاه امام راحل برای عزت اسلام و ایران حرکت کنیم بنابراین نباید از تشر دشمن، از دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌های آمریکا بترسیم زیرا خدا با ما بوده و ملتی که خدا را دارد پیروز است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: ایران نقطه ای برای اسلام واقعی است و تن به اسلام امریکایی، اسراییلی و انگلیسی نمی دهد چرا مسیر با چراغ فاطمه(س)، پیامبر اکرم(ص)، امام رضا(ع) و دیگر معصومین روشن شده و اسلام برای برقراری عدالت، حمایت از مظلومان، ایتام، خانواده، مبارزه با فساد و فحشا آمده است و نباید اختیار را به دست دزدان و جنایتکاران سپرد و رهبری جامعه اسلامی باید بر عهده فردی مسلط به این اهداف باشد و تنها برای رضای خدا، ادای تکلیف و برقراری عدالت تلاش کند
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با اشاره به ابلاغ بیانیه «گام دوم» از سوی رهبرمعظم انقلاب اسلامی گفت: بیانیه «گام دوم» تجزیه و تحلیلی حکیمانه از وضعیت موجود کشور، آثار انقلاب، به هم زدن بلوک‌بندی‌های شرق و غرب و به وجود آمدن حاکمیت اسلام است چراکه در نظام عالم چهل سال سن زیادی نیست و ما در چهل‌سالگی انقلاب در ابتدای راه هستیم.

وی بیان کرد: در چهل سال گذشته از بسیاری از نابه سامانی‌ها چون جنگ، جریان نفاق عبور کرده‌ایم، در گام دوم نیز با عزمت در راهی که امام(ره) و شهدا ترسیم کردند پیش می‌رویم بنابراین جوانان باید در جبهه امنیت، فرهنگ، اطلاعات، خدمات احتمالی با همه قدرت و ظرفیت حضور داشته باشند زیرا در قرآن آمده که سنگربانی کنیم و مبادا فریب بیگانگان را بخوریم و تحت تأثیر دشمن قرار بگیریم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: باید وضعیت موجود کشور، عملکرد چهل ساله، آثار انقلاب بر منطقه و جهان و بازشدن سرفصل جدیدی برای حاکمیت قرآن و اسلام در جهان را تجزیه و تحلیل کرد، چهل سال گذشته را با همه فراز و نشیب ها قدرتمندانه پشت سر گذاشتیم و در چهل سال دوم راه ترسیم شده توسط بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و شهدا را پیش خواهیم برد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه غرب قبله گاه ما نیست، گفت: کمبودهایی در کشور وجود دارد، اما با تلاش قابل رفع است، ظرفیت هایی بسیاری در اختیار است و باید در گام دوم انقلاب اسلامی با عزم و اراده، مجاهدت، توکل بر خدا، ایستادگی و غیرت و مردانگی پیش رفت. از تشرها، وعده های توخالی و کینه توزی دشمن نباید ترسید و مرعوب شد، ملتی که خدا و قرآن را دارد، پیروز است .

دری نجف‌آبادی با اشاره به دیدار بشار اسد با رهبرمعظم انقلاب اسلامی گفت: این دیدار تشکری از رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران بود البته پیروزی در سوریه نمونه‌ای از مقاومت بود زیرا آن‌ها می‌خواستند سوریه را ببلعند اما فداکاری مدافعان حرم و … سوریه را از دام اسرائیل نجات داد.