• تاریخ: اسفند ۱۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 15711

مردم و مسئولان در جهت قناعت و مصرف بهینه از منابع حرکت کنند

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی برای برگزاری آیین‌های ماه رجب با اشاره به ضرورت توجه به قناعت و صرفه‌جویی در استفاده از منابع اظهار داشت: اقشار مختلف جامعه باید به دو شاخصه قناعت و مصرف بهین ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی برای برگزاری آیین‌های ماه رجب با اشاره به ضرورت توجه به قناعت و صرفه‌جویی در استفاده از منابع اظهار داشت: اقشار مختلف جامعه باید به دو شاخصه قناعت و مصرف بهینه از منابع و سازندگی توجه داشته و در این راستا بکوشند.

وی افزود: صرفه‌جویی و قناعت در شرایط سخت و تحت فشار توسط دشمن راه نجات کشور بوده به همین سبب باید به این مهم به طور ویژه پرداخته شود، با صرفه‌جویی می‌توان به اهداف بلند مدت اقتصادی دست یافته در این راستا مسئولان باید در عرصه صرفه‌جویی، قناعت و دوری از اشرافی‌گری سرآمد اقشار دیگر جامعه باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: باید از ظرفیت‌ها و امکانات به طور درست بهره گرفت دستگاه‌های اجرایی نیز باید با کمترین امکانات بهترین و بیشترین خدمات را ارائه داده و با بهانه نبود امکانات از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند.
دری نجف‌آبادی ادامه داد: راه برون‌رفت از مشکلات، استفاده صحیح از منابع و تکیه بر توانمندی‌های داخل بوده، آمارها نشان دهنده این است که سال گذشته ۳۷ میلیارد دلار با دلایل مختلفی از جمله سفرهای خارجی و سرمایه‌گذاری از کشور خارج شده که این هزینه در داخل کشور می‌توانست بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

وی بیان کرد: ماه رجب ارزش و شرافت بالایی داشته و ایام البیض در ماه رجب قرار داشته در این راستا باید بستر لازم را برای برگزاری مناسب آیین‌های این ایام به وجود آورد.