• تاریخ: فروردین ۹, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 15732

مادر سردار شهید “ناصر بختیاری” به فرزند شهیدش پیوست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مادر سردار شهید ناصر بختیاری از فرماندهان شاخص دوران دفاع مقدس استان مرکزی روز گذشته دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست. مراسم تشییع پیکر حاجیه خانم کبری احمدی مادر سردار شهید بخ ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مادر سردار شهید ناصر بختیاری از فرماندهان شاخص دوران دفاع مقدس استان مرکزی روز گذشته دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

مراسم تشییع پیکر حاجیه خانم کبری احمدی مادر سردار شهید بختیاری امروز از جلو درب منزل در خیابان قدس شهرستان شازند به طرف گلزار شهدای این شهرستان برگزار شده و همچنین مراسم یادبود و ختم این مادر شهید عصر امروز جمعه ۹ فروردین ماه ۹۸ برگزار می‌شود.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته مراسم یادبود و ختم این مادر شهید از ساعت ۱۵ امروز تا ساعت ۱۷ در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) مصلی شهرستان شازند با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استان و شهرستان برگزار می‌شود.
به گزارش تسنیم، سردار شهید ناصر بختیاری سوم خردادماه سال ۱۳۳۶ در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان شازند به دنیا آمد و بخشی از تحصیل خود را در این شهر سپری نمود و پس از سپری کردن هشت سال تحصیل پر تلاش، برای ادامه تحصیل به اراک آمد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه پاسداران از اولین کسانی بود که به سپاه پیوست و با شروع توطئه های دشمن در غرب کشور، برای سرکوبی ضد انقلاب به همراه دیگر رزمندگان، عازم جبهه های غرب کشور شد که بعد از گذشت دو ماه مبارزه و تلاش، مجروح شد و جهت مداوا به تهران اعزام شد. روزهای اول جنگ بود که نبوغ ناصر در هدایت و فرماندهی جنگ نمودار شد و لیاقت او را برای پذیرش فرماندهی برای همگان آشکار ساخت.

هنوز از مجروحیت پیشین به خوبی بهبود نیافته بود که کوله بار سفر را مصمم و استوارتر از قبل آماده نمود و برای مبارزه با متجاوزین بعثی به جبهه گیلان غرب رفت و در عملیات فتح شیاکوه با قبول مسئولیت فرماندهی نیروهای اعزامی از اراک نقش فعالی را ایفا کرد و برای دومین بار مجروح شد و وی را برای مداوا به پشت جبهه و سپس به تهران اعزام کردند.

سردار شهید بختیاری پس از این که تا حدودی سلامتی خود را بازیافت، پس از زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) به جبهه های جنوب رفت تا در عملیات پیروزمند “فتح المبین” و “بیت المقدس” در سمت فرمانده گردان امام حسن مجتبی(ع) حضوری فعال و رشادتی به یاد ماندنی از خود برجای گذارد به طوری که در عملیات “بیت المقدس” که برای آزاد سازی “خرمشهر” انجام شد وی همراه با نیروهایش با فتح پل های منتهی به این شهر نقش به سزایی در بازگشت غرور انگیز آن به آغوش میهن اسلامی ایفا کرد.

پس از پیروزی خرمشهر که به اتفاق گردان، جهت استراحت به اراک آمده بود، بعد از چهار روز، دوباره به جبهه بازگشت و با آمادگی کامل مسئولیت فرماندهی محور عملیاتی خط مقدم، در تیپ نوبنیاد ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) را به عهده گرفت و تلاش شبانه روزی وی جهت آماده سازی نیروها و منطقه برای عملیات، وی را سخت به خود مشغول نموده بود، فراغت حاصل از این تلاش پی گیر را به مناجات با معبود در خلوت و قرائت قرآن سپری می نمود.

در غروب قبل از شروع عملیات “رمضان” و چند ساعت قبل از شروع عملیات با برگزاری آخرین جلسات با حضور دیگر فرماندهان منطقه هماهنگی های لازم را به عمل آورده و آماده شروع و شرکت در عملیات بود، در هدایت عملیات از مهارت و تجربه خاصی برخوردار بود، در شب عملیات “رمضان” برای آزاد سازی پاسگاه زید، نیروهای تحت فرماندهی ناصر بختیاری، نخستین کسانی بودند که ضمن موفقیت در مأموریت محوطه تا چندین کیلومتر در عمق مواضع دشمن نفوذ کردند و این امر در شب اول عملیات، برای همگان باور نکردنی بود.

سرانجام پس از گذشت چند روز از عملیات “رمضان” در روز یکشنبه ۲۳ ماه مبارک رمضان ۱۴۰۲ هجری قمری مصادف با ۲۴ تیرماه ۱۳۶۱ شمسی هم ندای حق را لبیک گفت، و با اصابت گلوله مستقیم تانک بر جسم مجروحش به دیدار معبود شتافت، سردار شهید ناصر بختیاری فرمانده محورعملیاتی لشکر ۱۷علی ابن ابیطالب(ع) بود که قبر مطرش در شهر شازند است.