• تاریخ: فروردین ۹, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 15725

معاون عمرانی وزیر کشور: شهرداری باشگاه سیاسی برای جریانات سیاسی نیست‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی جمالی‌نژاد دقایقی پیش در نشست مشترک مدیریت بحران و ستاد تسهیلات سفر استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به مشکلات موجود در حوزه گردشگری کشور اظهار داشت: د ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی جمالی‌نژاد دقایقی پیش در نشست مشترک مدیریت بحران و ستاد تسهیلات سفر استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به مشکلات موجود در حوزه گردشگری کشور اظهار داشت: در بحث سفرهای نوروزی و تابستانی و درکل سفرهای داخلی به رغم وجود ظرفیت های بالا یک مشکل اساسی در کشور می بینیم.

وی افزود: مشکل اصلی عدم توزیع سفرها است که در ایام نوروز و تابستان شاهد حجم انبوه سفر به برخی نقاط محدود هستیم.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: باید تلاش کرد تا اهداف گردشگری بیشتری را به مردم معرفی کنیم به طوری که در کل کشور حدود ۳ ههزار و ۷۰۰ روستا مستعد گردشگری داریم که باید ضمن شناسایی، ظرفیت‌های آن به درستی معرفی شوند بنابراین همین عدم معرفی شهرها و روستاهای گردشگری و خلاصه شدن مقصد گردشگری کشور در چند استان خاص یکی از مشکلات امروز کشور است.

معاون عمرانی وزیر کشور ادامه داد: استان مرکزی علیرغم ظرفیت‌های بالایی که دارد به جز شهرستان محلات که یک شهر شناخته شده گردشگری است در بحث معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری عملکرد موفقی نداشته است با توجه به اینکه این استان ظرفیت‌های بسیاری در بخش گردشگری در اختیار دارد.

وی افزود: می‌بینیم شهرها و استان‌هایی مانند یزد و اصفهان یکی از مقاصد گردشگری به شمار می‌رود زیرا ظرفیت‌های گردشگری آنها به خوبی شناسایی و معرفی شده است.

جمالی‌نژاد بیان کرد: انتظار ما از شهرداری‌ها است تا به برند سازی در حوزه گردشگری بپردازند و در این حوزه به شکلی حرفه‌ای وارد شوند و امید داریم شهرهای دیگر نیز با ورود به این بخش و با برندسازی درست زمینه توسعه گردشگری و درآمدزایی در این بخش را با جذب بیشتر توریست و گردشگر فراهم آورد.

در موضوع مدیریت بحران شرایط سختی را داریم

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به سیل و سیلاب‌های اخیر کشور گفت: در موضوع مدیریت بحران شرایط سختی را داریم و شاهد سیل و سیلاب در سیستان، گلستان، مازندران و امروز و دیروز در لرستان و فارس و خوزستان هستیم که شرایط بحرانی دارند البته استان مرکزی نیز باید مراقبت ویژه داشته باشد و جلسات پیگیری ار به دقت و جدیت برگزار کنید.

وی ادامه داد: با توجه به بارندگی‌های زیاد بهاری باید به کارهای مقطعی کوتاه مدت و زودبازده در حوزه پیشگیری و مهار سیل و سیلاب بپردازیم و کارهایی مانند مسائلی که درباره پاک‌سازی مسیر رودخانه‌ها و… طرح شد را به مرحله اجرا درآوریم البته در این مدت مجموعه معاونت عمرانی وزارت کشور بصورت شبانه روزی فعال و درحال پیگیری کارها است.

جمالی‌نژاد عنوان کرد: البته برای کمک به استان‌های سیل زده از ظرفیت‌های موجود در استان‌های دیگر استفاده گرفته و می‌گیریم و همانطور که استاندار مرکزی گفت، آمادگی در استان‌های دیگر برای کمک به استان‌های همجوار وجود دارد.

شهرداری باشگاه سیاسی نیست

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به موضوع معارفه شهردار جدید اراک گفت: از زحمات سرپرست و شهردار سابق اراک تقدیر و تشکر می‌کنیم البته انتخاب شهردار اراک فراز و نشیب‌های بسیاری داشت و استدعا دارم شورای شهر اراک دقت بیشتر داشته باشد چراکه شهرداری باشگاه سیاسی نیست که بخواهیم در مسیر تقسیم‌بندی سیاسی حرکت کنیم زیرا هیچ جایی مانند شهرداری‌ها محل خدمت‌رسانی نیست بنابراین باید این موضوعات را به دقت مدنظر داشت.

وی بیان کرد: بی شک برای رشد و ترقی نیاز به وحدت و همدلی بین مسئولان و تمام جریانات سیاسی داریم و همانطور که رهبرمعظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم فرمودند مهمترین اولویت پیشرفت کشور درسایه وحدت و انسجام داخلی است.

جمالی‌نژاد ادامه داد: البته در کنار این موضوع نباید از اعتمادسازی عمومی برای مردم غافل شویم و باید تلاش کرد تا دیوار بی اعتمادی مردم به مسئولان را کم و کوتاه کنیم چراکه هرچقدر بتوانیم باید برای افزایش مشارکت عمومی مردم و اعتماد سازی مردم گام برداریم.