• تاریخ: فروردین ۳۰, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 15764

جشن نیمه شعبان در مصلی بیت المقدس اراک برگزار می‌شود

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به ویژه برنامه‌های جشن میلاد باسعات ولی‌عصر(عج) اظهار داشت: قرارگاه فرهنگی با همت جوانان و تاکید مقام معظم رهبری برای کارهای فرهنگی و با حمایت نماینده ولی‌فقیه در ...

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به ویژه برنامه‌های جشن میلاد باسعات ولی‌عصر(عج) اظهار داشت: قرارگاه فرهنگی با همت جوانان و تاکید مقام معظم رهبری برای کارهای فرهنگی و با حمایت نماینده ولی‌فقیه در استان در مصلی بیت‌المقدس اراک تشکیل شد که برنامه‌های فرهنگی این قرارگاه با تلاش و همکاری جوانان انجام می‌شود.

وی افزود: این قرارگاه به واسطه مصلی اراک جوانان با همکاری یکدیگر برنامه‌ها فرهنگی بسیاری را برگزار می‌کنند و با توجه اشتیاق مردم و استقبال آنها از برگزاری برنامه‌های فرهنگی در شهر باید این برنامه‌ها در مکان بزرگ و ثابتی در استان برگزار شود که مصلی بیت‌المقدس اراک از این امکانات و ظرفیت برخوردار است.

معاون اجرایی ستاد نماز جمعه اراک ادامه داد: سال گذشته با همکاری جوانان این قرارگاه فرهنگی برنامه‌هایی خوبی در مصلی با حضور هنرمندان کشوری با استقبال خوب مردم و جوانان برگزار شد که امیدواریم امسال هم در این زمینه برنامه‌های فرهنگی بسیاری توسط قرارگاه فرهنگی انجام شود.

شفیعی خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن میلاد با سعادت ولی عصر(عج) و نیمه شعبان برنامه‌ای با حضور اقشار مختلف مردم با همکاری قرارگاه فرهنگی و بسیج مصلی همزمان با نماز مغرب و عشا برگزار می‌کنیم که از جمله برنامه‌های قرارگاه فرهنگی به مناسبت نیمه شعبان سخنرانی، برگزاری مسابقه،حضور هنرمندان کشوری و استانی و مولودی‌خوانی است.

وی تصریح کرد: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در کارهای فرهنگی، قرارگاه فرهنگی مصلی با همکاری مسئولان امور فرهنگی در استان با جدیت برنامه‌های فرهنگی استان را دنبال می‌کند که با توجه به کمبودهای فرهنگی در استان و حمایت مسئولان مربوطه امیدورایم در راستای تحقق اهداف قرارگاه فرهنگی بتوانیم اقداماتی خوبی را در این زمینه انجام دهیم.

معاون اجرایی ستاد نماز جمعه اراک عنوان کرد: با توجه به دنیای کنونی مهم‌ترین موضوع انتظار فرج است که در این زمینه باید خود را برای فرج آماده کنیم و مهدویت هم موضوع مهمی است که باید بیشتر به آن پرداخته شود و برنامه‌های فرهنگی در زمینه مهدویت باید بیشتر شود.
شفیعی بیان کرد: مهدویت مسئله مهمی است که جوانان باید در این زمینه آگاهی خود را بیشتر کنند و در معنای انتظار اسلامی رهایی از سستی، تنبلی، بیکاری و مفاهیمی از این قبیل است که انگیزه، تلاش و کوشش، امید و همت هم از جمله اسباب انتظار است که لزوم آگاهی فرد برای منتظر واقعی بودن را می‌رساند.

وی تصریح کرد: باید نشانه‌های ظهور را دانست و در راستای فراهم کردن شرایط ظهور گام برداشت که این کار هم تنها در حرف و سخن نیست بلکه باید در رفتار تجلی یابد، انتظار به معنای آمادگی قلبی و ذهنی بریا ظهور امام زمان(عج) که برای آن روز باید خود را آماده کنیم.

معاون اجرایی ستاد نماز جمعه اراک ادامه داد: از جمله نشانه‌ها برای ظهور امام زمان(عج) ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر جهان کفر و استکبار است و مهم‌ترین رکن انتظار برای فرج مسئولیت‌پذیری هر کس برای وظایفی که در زمان غیبت برعهده دارد است.