• تاریخ: خرداد ۲۰, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 16084

ورود نیرو‌های آمریکایی جدید به اربیل بدون اطلاع عراق!

کمیسیون امنیتی و دفاعی پارلمان عراق از ورود گروه جدیدی از نیرو‌های آمریکایی به پایگاه اربیل در اقلیم کردستان بدون اطلاع مسئولان عراقی خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری مع ...

کمیسیون امنیتی و دفاعی پارلمان عراق از ورود گروه جدیدی از نیرو‌های آمریکایی به پایگاه اربیل در اقلیم کردستان بدون اطلاع مسئولان عراقی خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری معلومه، کمیسیون امنیتی و دفاعی پارلمان عراق از ورود گروه جدیدی از نیرو‌های آمریکایی به پایگاه اربیل در کردستان عراق بدون اطلاع مسئولان دولت فدرال و وزارت دفاع پرده برداشت.

کریم المحمداوی، عضو کمیسیون امنیتی و دفاعی پارلمان عراق گفت: این نیرو‌های آمریکایی با توافق و هماهنگی اقلیم کردستان وارد پایگاه اربیل شده‌اند و دولت فدرال و وزارت دفاع از این موضوع بی‌اطلاع بوده و حتی این اقلیم به مقامات مربوطه درباره تعداد این نیرو‌های نظامی و میزان تجهیزات نظامی آمریکایی‌ها گزارشی ارائه نکرده‌اند.

وی افزود: اقلیم کردستان در حوزه نظامی و ورود نیرو‌های مبارز به صورت مستقیم با آمریکا به توافق رسیده است و از دولت فدرال در بغداد اجازه‌ای نگرفته است.

المحمداوی اعلام کرد: پایگاه اربیل بزرگترین پایگاه آمریکایی در اقلیم کردستان است که این پایگاه را مقر فرماندهی نیرو‌های خود در عراق و منطقه قرار داده است.

وی تصریح کرد: بر اساس گفته‌های مسئولان آمریکایی بیش از ۵۰ هزار نیروی آمریکایی در عراق حضور دارند که بیشتر آن‌ها در پایگاه‌های عین الاسد در استان الانبار و پایگاه اربیل در اقلیم کردستان هستند.

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.