• تاریخ: خرداد ۲۱, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 16106

امارات و عربستان در لیست شرم سازمان ملل

به گزارش «شیعه نیوز»، «آنتونیو گوترش»،دبیر کل سازمان ملل لیست سالیانه خود از دولت ها و گروه های مسلح که مرتکب نقض حقوق کودکان در جنگ ها شده اند را نهایی می کند. این لیست یکی از موثرترین ابزار سازمان ملل برای حمایت از کود ...

به گزارش «شیعه نیوز»، «آنتونیو گوترش»،دبیر کل سازمان ملل لیست سالیانه خود از دولت ها و گروه های مسلح که مرتکب نقض حقوق کودکان در جنگ ها شده اند را نهایی می کند.

این لیست یکی از موثرترین ابزار سازمان ملل برای حمایت از کودکان در جنگ های مسلحانه است،چرا که نتیجه آن اعلام عمومی و شرمگین کردن عاملان جنایت علیه کودکان نزد همه جهانیان است.

«لیست شرم»،یک مکانیسم قدرتمند است اما بقای آن بستگی به انسجام آن دارد ،بنابراین تصمیم در مورد اعلام اسامی جنایتکاران باید بدون ترس یا به نفع و همچنین بدون استثنا کردن کشورهای ثروتمند و ذی نفوذ،اتخاذ شود.

بر اساس گزارش الجزیره،این تصمیم باید تنها به نفع کودکانی اتخاذ شود که قربانی عملکرد جنایتکاران شده اند.

به این ترتیب ائتلاف سعودی-اماراتی به دلیل اقداماتی که آنها در جنگ یمن انجام داده اند از جمله اسامی اصلی در این لیست است.

حملات این ائتلاف به یمن در چهار سال گذشته منجر به کشته شدن تعداد زیادی کودک و تخریب صدها مدرسه و ده ها بیمارستان در یمن شده است.

با این وجود از زمان آغاز جنگ یمن در سال ۲۰۱۵ میلادی،ائتلاف سعودی موفق به اعمال فشارهای سیاسی و مالی به سازمان ملل برای طفره رفتن از وارد شدن به ابن لیست شده است.

حملات مداوم به شهروندان یمنی به ویژه کودکان و حمله به مدارس و بیمارستان ها ،عربستان و امارات را مستحق وارد شدن به لیست شرم می کند و گوترش باید این کار را تمام کند.

 
منبع: شبستان

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.