کد خبر : 1001
تاریخ انتشار : جمعه 29 نوامبر 2019 - 11:10
70 views

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: ‌گمشده اصلی کودکان جامعه امروز شخصیت الهی و معنوی است ‌

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: ‌گمشده اصلی کودکان جامعه امروز شخصیت الهی و معنوی است ‌

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه فرزندان به عنوان امانت نزد ما هستند گفت: امانتداری مسئله بسیار مهمی است که والدین، صدا و سیما و همه و همه باید به برنامه‌ریزی خانواده در این موضوع و رفتار صحیح با کودکان دقت کنند. آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نخستین کنفرانس تخصصی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه فرزندان به عنوان امانت نزد ما هستند گفت: امانتداری مسئله بسیار مهمی است که والدین، صدا و سیما و همه و همه باید به برنامه‌ریزی خانواده در این موضوع و رفتار صحیح با کودکان دقت کنند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نخستین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در استان مرکزی با اشاره به  حقوق کودک اظهار داشت: حقوق کودک در فرهنگ دینی ما دو بعد دارد یک بعد به لحاظ فرزند و طفل و بعد دیگر به لحاظ صغیر و سبی بودن، تعابیر مختلفی هم از جنین تا طفل داریم و اهمیت موضوع حقوق کودک به قدری است که مجموعه‌ای از روایات و آیات مرتبط با این موضوع را داریم.

وی افزود: در زمینه اطفال در دایره‌المعارف هم کتاب منتشر شده، کتاب‌های بسیاری در این زمینه نوشته شده و کارهای خوبی در رابطه با حقوق کودک انجام شده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: بنابراین حقوق کودک، موضوع با اهمیتی از نظر فرهنگ دینی است، از نظر غربی‌ها هم که کارهای گسترده‌ای انجام شده است.

دری نجف‌آبادی با اشاره به تولد فرزندان دارای اختلالات گفت: لازم است که رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی ما در این زمینه کارهای بیشتری انجام دهند چراکه بخش ژنتیک نقش مهمی را در این زمینه دارد و علاوه بر کیهان‌شناسی از علومی که بسیار مورد اهمیت بوده همان علم تشریح شامل ژنتیک و عوامل وراثتی است.

وی بیان کرد: از لحاظ معارف دینی حقوق کودک موضوعی بسیار مهم، با ارزش و حساس است و کار توحیدی به شمار می‌رود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: شاه‌بیت و یا بیت‌الغزل مسئله حقوق کودک امانتداری است، چراکه این فرزندان امانت دست ما هستند و ما باید برای این امانت برنامه‌ریزی کنیم تا این امانت با هدف، عزت‌آفرین و شایسته تربیت شود به طوری که در راه انقلاب و آرمان‌های آن قرار گیرد.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: مفهوم کودک از جایگاه خاصی برخوردار بوده و هیچ نعمتی به اهمیت نعمت فززند نیست اما این نعمت شرایطی را دارد و مشروط به رعایت این شرایط نعمت محسوب می‌شود، بنابراین باید این نعمت را قدر بدانیم و او را برای آینده‌ای درخشان و عزت‌آفرین تربیت کنیم.

وی افزود: کودک به عنوان نسل بعدی امانتی است در دست نسل فعلی و جامعه باید در این زمینه سرمایه‌گذاری معنوی و واقعی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: گمشده واقعی فرزندان و کودکان جامعه مقام، ثروت و قدرت نیست بلکه شخصیت واقعی، الهی، انسانی و معنوی و ارزشمند آنها بوده که امیدهای فردا هستند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به شدت تاثیر مادر بر کودکان بیان کرد: اساس سعادت و شقاوت را باید در شکم مادران جست و جو کرد، این بیانگر شدت تاثیر بوده و نه علیت تامه، قرآن کریم آیات بسیاری را در این رابطه دارد که با اثرگذاری در هزاران نسل دیگر می‌توان به عظمت این موضوع پی ببریم.

وی ادامه داد: بعد از خدا، امام و انقلاب بزرگترین امانت‌ها نزد هر مسلمانی فرزندان هستند، از بار این مسئولیت نمی‌توانیم شانه خالی کنیم، چراکه برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند سبب برکات در هزاران نسل دیگر باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: امانتداری مسئله بسیار مهمی است که والدین، صدا و سیما و همه و همه باید به برنامه‌ریزی خانواده در این موضوع دقت کنند، عزم و اراده ما باید این باشد که نسل آینده افتخارآفرین و شایسته، به دور از انحراف و در راستای آرمان‌های امام‌(ره) و مقام معظم رهبری و همراه با مهارت‌های اجتماعی و غیره را تربیت کنیم.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: هر گونه رفتار ما با کودکان در رفتار آنها با نسل بعد نمایان می‌شود، اگر فرزندان امروز را تحقیر کردیم مطمئن باشید فرزندان آینده ما به دست آنها تحقیر می‌شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.